Výživa

Vitamin D – PILÍŘ VAŠÍ IMUNITY a také jeden z důležitých “bojovníků“ v pandemii COVID-19

Připravila: Petra Schäferová

V posledních měsících proběhlo několik lékařských studií dokazujících spojitost dostatečné hladiny vitaminu D v organismu a schopnosti těla ubránit se nákaze virem COVID-19. V případě vypuknutí nemoci pak dostatek vitaminu D v těle výrazně zvyšuje šanci na bezpříznakový či lehký průběh nemoci.

 Vitamin D zabezpečuje v těle velké množství důležitých funkcí, mezi než patří nejen metabolismus vápníku a fosforu, regulace krevního tlaku, nespočet buněčných procesů, ale právě i fungování imunity.

CO NA TO ODBORNÍCI?

  • Prestižní vědecký časopis The Lancet zveřejnil 3. srpna 2020 článek „Vitamin D for COVID-19: a case to answer?“, v němž zdůrazňuje, že vitamin D se v prevenci či léčbě akutních respiračních infekcí používá již od třicátých let minulého století. V návaznosti na pandemii COVID-19 se jako rizikové faktory opakovaně zmiňují obezita, vyšší věk a také nedostatek vitaminu D. Existují důvody k domněnkám, že právě tento vitamin může příznivě ovlivnit vážnost akutního průběhu tohoto onemocnění.

Je ovšem třeba dbát na prevenci. Zahájení podávání vitaminu pacientům hospitalizovaným v rozvinutém stadiu nemoci, nemusí přinést žádoucí účinek, případně by bylo obtížné určit, zda protizánětlivý účinek můžeme přičíst vitaminu D či lékům používaným v rámci standardní péče těžkého průběhu onemocnění. Nicméně právě prevence je s ohledem na infekční povahu patogenu SARS-CoV-2 velmi významná. Odborníci se domnívají, že včasné podávání vitaminu D je prostředkem ke zmírnění závažnosti průběhu koronavirové infekce, a to do té míry, že nemoc probíhá buď bez příznaků, nebo nevede k hospitalizaci.

 

  • Národní centrum pro biotechnologické informace se sídlem v USA publikovalo v červenci 2020 článek „Does vitamin D deficiency increase the severity of COVID-19?“, ve kterém uvádí, že vážný průběh koronavirové infekce zahrnuje pneumonii, syndrom akutní dechové tísně, myokarditidu, mikrovaskulární trombózu a další komplikace, přičemž ve všech případech jde o zánětlivé procesy. Podle odborníků může adekvátní hladina vitaminu D v těle redukovat vážnost průběhu COVID-19 onemocnění. Užívání suplementů s obsahem vitaminu D by tak mohlo být relativně dostupnou a snadnou možností, jak snížit dopad pandemie.

Je ovšem třeba si uvědomit, že v nadměrných dávkách může být tento vitamin toxický. Takže užívání vyššího množství vyžaduje lékařský dohled a pravidelnou kontrolu hladiny v krvi.

Lékařské studie tedy ukazují, že deficit vitaminu D v těle je u pacientů s těžkým průběhem nemoci častý. Podle odborníků může adekvátní hladina vitaminu D v těle tlumit vážné příznaky a ovlivnit tak průběh nemoci COVID-19.

ZDROJE VITAMINU D

Vitamin D získává tělo vlastní produkcí podmíněnou slunečním zářením. V našich zeměpisných podmínkách bohužel zhruba polovinu roku slunce dostatečně nesvítí. Životní styl současné populace, kdy lidé tráví stále méně času venku má za následek nedostatek vitaminu D u velké části populace.

Podle WHO trpí 59 % světové populace nedostatkem vitaminu D, u 25 % je hladina dokonce extrémně nízká.

Podle Společnosti pro výživu není 75 % populace schopno pokrýt nároky na přísun vitaminu D prostřednictvím stravy.

Ve kterých potravinách tento vitamin hledat?

Jsou to především:

– mořské ryby a rybí tuk (losos, tuňák, makrela, sardinky)

– mléko

– vejce (zejména žloutek)

– hovězí játra

DOPORUČENÍ

Jezte zdravě, pestře, pravidelně a přiměřeně. Zařazujte do svého jídelníčku potraviny, které jsou hodnotným zdrojem vitaminu D. Snažte se pobývat na slunci. Ale současně si uvědomte, že zejména v zimním období není možné získat dostatek tohoto vitaminu přirozenou cestou.

Zvažte pravidelné užívání kvalitního suplementu, ideálně v návaznosti na provedené krevní testy ověřující hladinu vitaminu D v těle.

 

Reference:

https://www.thelancet.com/journals/landia/article/PIIS2213-8587(20)30268-0/fulltext

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7385774/