Krátké zprávy » Daniel Smith – handicapovaný kulturista bojuje s nepřízní osudu

26.11.2009 | Daniel Smith – handicapovaný kulturista bojuje s nepřízní osudu  »

Připravil: Karel Šedivý
Zdroj: news.bbc.co.uk


Daniel Smith, kterému je 33 let a žije ve Four Marks v Hampshire, je paralyzovaný od pasu dolů kvůli úrazu, který se mu stal v zaměstnání.

Nyní aktivně vystupuje za zavedení kategorie vozíčkářů-kulturistů ve federaci UKBFF (UK Bodybuilding Fitness Federation). Jako zakladatel této myšlenky doufá, že jeho příběh inspiruje více tělesně postižených lidí k tomu, aby začali sportovat.

 

Jeho život se změnil před třemi lety v době, kdy se soutěžením na kulturistických soutěžích čerstvě začínal. Během instalace klimatizačního zařízení ve skladu zboží v Londýně mu podjely nohy a on propadl stropním světlíkem ze šestimetrové výšky na betonovou podlahu. Šest měsíců pak strávil v nemocnici, ochrnutý od pasu dolů.

Sám k tomu říká: „Po úrazu, který se mi přihodil, jsem pořád jen seděl doma a začal se utápět v beznaději, takže jsem se vrhl zpátky na trénink. Začít bylo mimořádně těžké a trvalo mi celé dva nebo tři měsíce, než jsem se i díky docházení na rehabilitace dostal zpátky.“

Daniel Smith organizuje kampaň, která má přesvědčit více na vozík upoutaných lidí k tomu, aby začali s kulturistikou. Doposud zaznamenal pozitivní reakce. Aby získal další podporu pro svoje snažení, absolvoval také cestu na britský šampionát organizace UKBFF.

A na závěr ještě dodává: "I kdybych inspiroval jen jednoho jediného člověka, tak to pro mě mělo smysl. Ale pokud získám 10 až 15 lidí, pak to bude něco neuvěřitelného.“

Na krátké video z jeho tréninku se můžete podívat ZDE