Krátké zprávy » Arnold Schwarzenegger – krátká návštěva amerických vojáků v Iráku

18.11.2009 | Arnold Schwarzenegger – krátká návštěva amerických vojáků v Iráku  »

Přeložil: Karel Šedivý
Foto: AP
Zdroj: ap.org


Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger se v pondělí 16. listopadu zastavil na krátkou návštěvu amerických vojsk v Iráku a poděkoval jim za oběť, kterou oni a jejich rodiny přinášejí.

V zaplněné jídelně na základně Camp Victory ležící na předměstí Bagdádu se mu od shromážděných vojáků dostalo bouřlivého přivítání. Předtím, než si s nimi potřásl rukou a zapózoval fotografům, jim poděkoval za práci, kterou odvádějí.

Bývalý kulturista s nimi rovněž diskutoval důležitost tréninku a řekl: „Pumpovat železo musíte každý den.“ Jeho mluvčí Aaron McLear uvedl, že má v plánu po společné úterní snídani si s některými z nich zacvičit. Sdělil také, že guvernér doufá, že se setká s iráckými vládními představiteli.

Poté, co rozdal mezi vojáky cigarety, se zúčastnil pracovního oběda se skupinou generálů. Mluvčí dále uvedl, že Arnold Schwarzenegger na tuto cestu musel chvíli čekat a to kvůli neodkladným záležitostem v Kalifornii, včetně rozpočtového deficitu.

Arnold Schwarzenegger hodlá v úterý také navštívit hroby svých rodičů ve svém rodném městě Grazu v Rakousku. Poté se přemístí do Itálie, kde ve středu promluví na politickém fóru pořádaném v Miláně. Bude se zde věnovat úloze státu a tamních vlád při ovlivňování globální strategie související s řešením otázek spojených s životním prostředím a ekonomikou.