Krátké zprávy » Kevin Levrone plánuje zvítězit na Mr. Olympia 2016

07.06.2016 | Kevin Levrone plánuje zvítězit na Mr. Olympia 2016  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Ve druhé polovině letošního září se bude tak jako každý rok odehrávat nejsledovanější soutěž na poli profesionální kulturistiky - Mr. Olympia. Fanoušci tentokrát budou mít nepochybně o důvod víc ke sledování této události, a to díky účasti Kevina Levroneho. Jak už jsme informovali, vrací se tento mimořádně zkušený závodník na pódium po dlouhých třinácti letech, přičemž jde o jeden z nejzajímavějších comebacků v historii soutěžní kulturistiky. Právě z tohoto důvodu vám přinášíme výňatek z aktuálního rozhovoru, v němž Kevina Levroneho zpovídal redaktor multimediálního vydavatelství musculardevelopment.com Peter McGough.

Peter McGough: Vracíš se po třináctileté pauze na pódium Mr. Olympia. Když to vezmeme realisticky, na jaké umístění chceš dosáhnout?
Kevin Levrone: Umístění? Povím vám absolutní pravdu - mým cílem je vítězství. Necvičím na tuhle soutěž jen proto, aby lidé říkali, že na svůj věk vypadám dobře. Takový přístup nemám v povaze. Kvůli tomu jsem nikdy nesoutěžil. Soutěžím jen proto, abych zvítězil. Cílem je tedy výhra.

Peter McGough: Jaká byla tvoje hmotnost, když jsi začal s přípravou?
Kevin Levrone: V průběhu roku jsem vážil 96kg, 3. června to pak bylo 115kg.

Peter McGough: Jak pokračuje příprava?
Kevin LevroneMoje tělo teď reaguje růstem a svaly současně získávají tvrdost. Mám na to ještě tři a půl měsíce, nicméně každý den je něco nového. Ať už jde třeba o to, že se do formy dostávají hamstringy nebo že jsem nabral další hmotu na stehnech, zádech či lýtkách. Je to zkrátka tak, že se každý den probudím a v zrcadle pozoruji rozdílný a vylepšený vzhled. Věci se začínají měnit. Vidím to, co jsem neviděl uplynulých třináct let. A probíhá to stejně tak, jako kdysi. Žene mě touha dosáhnout nejlepší formy a zvítězit. Je zvláštní vidět ty každodenní změny a já jen zkrátka žasnu. Dávám do toho 100%. Nemám trenéra. Připravuji se tak jako v minulosti a momentálně se cítím dobře. Víte, vracet se po třináctileté pauze a snažit se o to, o co usiluji, to se moc neslýchá. Spousta lidí věří tomu, že něco podobného není vůbec možné, zvláště pak s ohledem na můj věk. Jenže kdybych to vnitřně necítil a nevěděl, že mi na mé cestě pomáhá Bůh, pak bych se nad tím musel zamyslet. Jenže já cítím tu touhu soutěžit a zvítězit na Mr. Olympia 2016. Vnitřní pocit a instinkt mi říkají, že do toho mám jít a že to zvládnu.