Krátké zprávy » Objeví se Kai Greene na soutěži Mr. Olympia 2016?

15.05.2016 | Objeví se Kai Greene na soutěži Mr. Olympia 2016?  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com, musculardevelopment.com


Jaký kurz by asi vypsaly sázkové kanceláře na to, zda se Kai Greene zúčastní letošní soutěže Mr. Olympia? Trojnásobný vítěz Arnold Classic naposledy stíhal současného krále Phila Heatha v roce 2014, kdy se podobně jako v letech 2013 a 2012 musel spokojit „pouze" se stříbrnou příčkou. Po loňské absenci v Las Vegas přichází několik měsíců před vypuknutím bojů o sošku Sandowa opět otazník v podobě toho, zda konečně stane na pódiu určeného nejlepším profesionálním závodníkům planety. Jestli se tak nakonec stane či nikoliv, je v tuto chvíli víceméně nejisté. Ostatně posuďte sami, jak na předmětnou otázku Kai Greene nedávno odpověděl.

Kai Greene a jeho vyjádření k účasti na letošní soutěži Mr. Olympia
V jednom kuse jsem dotazován, zda se zúčastním letošní Olympie poté, co jsem tu loňskou vynechal, a to z důvodů, které nehodlám rozebírat. Nemám zájem někoho kritizovat nebo sklouznout k debatě typu jedna paní povídala. Momentálně můžu prozradit, že se nezúčastním květnové soutěže Arnold South Africa, o které jsem v určitou chvíli uvažoval. A pokud jde o Olympii, jsem v tomto směru otevřený dalším krokům a diskuzím. Víte co? Rok 2016 je dalším rokem a já jsem vážně vděčný federaci IFBB za to, že se snaží podporovat moje snahy. Jim Manion, Rafael Santonja a další představitelé IFBB ukázali, že se společně opravdu snaží dát věci do pořádku. IFBB a NPC jsou silnými organizacemi a je mi potěšením, že s nimi mám právě takovýto vztah. Líbí se mi myšlenka společné práce na zlepšení našeho sportu. V tuto chvíli nám tedy nezbývá než si počkat až do konání soutěže Mr. Olympia.

Tolik Kai Greene, jenž před několika dny připojil k jedné ze svých doprovodných fotografií umístěných na svém osobním profilu na sociální síti i text, jehož část, třeba pro malou inspiraci vás samých, přinášíme. „Kulturistika je umění, vaše tělo plátnem, činky štětcem a výživa barvou. My všichni v sobě nosíme schopnost proměnit vlastní podobu v mistrovské dílo."