Krátké zprávy » Mamdouh Elssbiay je po operaci kýly zpátky v posilovně

14.01.2016 | Mamdouh Elssbiay je po operaci kýly zpátky v posilovně  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com, generationiron.com


Je to už nějakou dobu, co se takřka odnikud vynořil egyptský závodník Mamdouh Elssbiay. Hned napoprvé triumfoval ziskem profesionálního vítězství na New York Pro 2013, o rok později pak na stejnojmenné soutěži opět získal první příčku. Byly tu však i další soutěže, kde se navzdory očekáváním umístil až na relativně horších místech. Problémem tohoto závodníka přitom není nedostatek hmoty, protože Big Ramy, jak zní jeho dobře známá přezdívka, s přibíráním svalů potíže rozhodně nemá. Rozhodčí i fanoušci mu však vyčítají, že jeho forma měla zejména v loňské sezóně do té dokonalé poněkud daleko - chyběla zde výraznější definice, separace a v podstatě i celková vyzrálost. Snad i proto získal Big Ramy při čtyřech loňských startech jen jedno profesionální vítězství.

V jakém výsledkovém duchu se bude odvíjet letošní sezóna, je zatím ve hvězdách. Nově se egyptský závodník dává dohromady po operaci kýly, kterou nedávno absolvoval. Dalo by se čekat, že k potřebné rekonvalescenci potřebuje hlavně odpočinek a absenci větší fyzické aktivity, nicméně v tomto případě to neplatí. Prodělaný zákrok byl natolik precizní, že Big Ramy již trénuje v posilovně, do které poprvé zašel již několik dnů po operaci. A na slova operatéra pěje v příspěvku uveřejněném 12. ledna jenom samou chválu.

„Chtěl bych poděkovat Dr. Grischankovi za operaci kýly před dvěma týdny," uvádí Mamdouh Elssbiay. „Měl jsem malou kýlu a bál se zákroku, protože by to znamenalo dvouměsíční vyřazení z tréninku. Kamarád mi doporučil Dr. Grischanka a já mu tedy zavolal a zeptal se, na jak dlouho bych se musel vzdát tréninku. A on mi odpověděl, že pouze na týden. Byl to pro mě šok, protože ostatní doktoři, které jsem předtím navštívil, mluvili o dvou měsících. Do Ohia jsem se vypravil 29. prosince, kde jsem se podrobil zákroku. Během mého pobytu v Ohiu se o mě (Dr. Grischanko) staral, dokonce mě navštívil na hotelu a kontroloval můj stav. Byl neuvěřitelně laskavý a choval se jako skutečný gentleman. Po pěti dnech jsem se vrátil do posilovny a trénoval na 70%. Včera jsem cvičil nohy a při čelních dřepech jsem měl na každé straně tři kotouče. Vřele jej doporučuji každému sportovci, který přemýšlí o operaci kýly."