Krátké zprávy » Puerto Rico Pro s desátým místem pro Vladimíru Krásovou

01.06.2015 | Puerto Rico Pro s desátým místem pro Vladimíru Krásovou  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com


Víkendový sled zámořských profesionálních soutěží rozšířil svůj počet čtyř reportovaných klání o další podnik pořádaný ve městě San Juan. Zde se v neděli 31. května shromáždili nejen zástupci kategorií do 212 liber, ale i Figure, Women's Physique, Men's Physique a Bikini.

Startovní pole čítající tucet závodníků ovládl ve dvěstědvanáctce Marco Rivera, který si tak v letošním roce po sedmém místě na Arnold Sports Festival a třetím místě na New York Pro připisuje možnost startu na Olympii. Za ním v pořadí druhého až šestého místa skončili Shaun Clarida, Manuel Manchado, Raul Carrasco, Milton Martinez a Leonardo Pacheco.

Kategorii Figure zvládla nejlépe Gennifer Strobo. Šestá z letošního Arnold Sports Festivalu a čtvrtá z Arnold Classic Australia se tak může opět těšit z účasti na Olympia víkendu, kde loni skončila na šestém místě. Zbývajících pět míst obsadily Andrea Calhoun, Bruna Miyagui, Karina Grau, Yolanda Alvarado a Jennifer Brown.

V kategorii Physique se v ženách probojovala k prvnímu místu Gloria Faulls, která už na letošním New York Pro skončila na výborném druhém místě. Dalšími závodnicemi umístěnými do šestého místa se staly Silvia Alves Fraga, Jennifer Hernandez, Antoinette Downie, Jessica Gaines a Rachel Baker. Mezi muži si v bohatě zaplněném startovním poli nejlépe počínal Lorenzo Orozco, jehož letošní nevýrazný vstup do profesionálních vod skončil osmnáctým místem na Pittsburgh Pro. Šestici nejlepších uzavřeli Michael Anderson, Jim Holcomb, Tim Santiago, David Velazquez a A.J. Cannon.

V poslední kategorii Bikini se z pohledu hodnotících rozhodčích o nejvyšší příčku nejvíce zasloužila Stacey Alexander, třetí z loňské Olympie a rovněž z letošního Pittsburgh Pro. Nejlepší šestici pak obsadily Courtney King, Angeles Burke, Andreanna Calhoun, Romina Basualdo a Aly Garcia. Na desátém místě pak skončila česká zástupkyně Vladimíra Krásová, jejíž letošní startovní úspěchy zdobí i pěkné sedmé místo z New York Pro.