Krátké zprávy » San Marino Pro 2014 - úspěch Shawna Rhodena

06.10.2014 | San Marino Pro 2014 - úspěch Shawna Rhodena  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com


Italské San Marino hostilo uplynulou neděli rovnou dvacítku kulturistů v profesionálním bodybuildingu. Borci v otevřené a dvěstědvanáctkové kategorii zaplnili svými jmény startovní listiny v poměru 14:6 a v obou případech bojovali nejen o vítězství a peněžité prémie, ale také o cenné body do kvalifikačního žebříčku.

Pro některé ze soutěžících byla náročnost vystoupení umocněna faktem sobotní účasti na již třetím ročníku EVLS Prague Pro pořádaného v pražské Tipsport Aréně. Zvuční favorité jmenovaného klání tak atakovali přední příčky již podruhé v doslova několika málo hodinách a proměnlivými umístěními si lehce polepšili či pohoršili. Otevřenou kategorii nakonec ovládl Shawn Rhoden, za jehož záda se pověsil druhý Dennis Wolf ztrácející svou formu v semifinálovém ladění. Třetí se umístil Dexter Jackson, čtvrté respektive páté místo brali Roelly Winklaar a Victor Martinez.

V kategorii do 212 liber bylo o vítězi rozhodnuto v podstatě již předem, když se mezi šesti startujícími objevil vítěz letošní Olympia 212 Showdown Flex Lewis a potvrdil roli favorita. Druhý skončil Baitollah Abbaspour, třetí Ahmad Ahmad. Zbylé příčky pak obsadili v sestupném pořadí Gaetano Cisternino, Fabrizio Zittucro a Terzo Mirsad.