Krátké zprávy » Victor Martinez pomáhá v boji s autismem

16.06.2014 | Victor Martinez pomáhá v boji s autismem  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: fitforautism.com, muscle-insider.com


Většina z nás dobře ví, že Victor Martinez patří mezi nejlepší kulturisty planety. Svoje ambice stát mezi nejlepšími potvrdil naposledy i letos, kdy obsadil čtvrtou příčku na Arnold Classic. Méně známým faktem je jeho aktivní mnohaletá účast jako mluvčího a tváře organizace Fit For Autism. Od roku 2007 se tak snaží pozvednout povědomí veřejnosti o tomto postižení, které jemu osobně není nijak neznámé – sám má dva syny, kteří jsou autismem postiženi.

Jednou z posledních akcí uskutečněných v tomto roce bylo i setkání na přilehlém parkovišti u posilovny UFC Gym ve městě Edgewater ve státě New Jersey, kde se v neděli 8. června pořádala druhá ze tří letošních benefičních akcí. Kromě Victora Martineze a dalších speciálních hostů se zde představil i Jonathan Delarosa, aby společně pod záštitou hlavního sponzora výrobce doplňků výživy MHP asistovali akci naplněné soutěžními fitness aktivitami, hudbou, lokálními gastronomickými specialitami a zábavou. Nejlepších šest soutěžících bylo odměněno balíčky od firmy MHP a v rámci setkání se nakonec podařilo nashromáždit částku přibližně 4.000 USD.

„Mým osobním posláním je využít status a vliv profesionálního kulturisty, abych pomohl ulehčit život dětem postiženým autismem,“ říká Victor Martinez. „Nechci se pouze zasazovat o zlepšení života svých dětí, ale všech lidí, kteří nemají takové štěstí být na tom fyzicky tak jako já a další sportovci. Je to něco, co je mému srdci velmi blízké.“