Krátké zprávy » Roelly Winklaar se zranil při havárii a ruší účast na nejbližších soutěžích

19.02.2014 | Roelly Winklaar se zranil při havárii a ruší účast na nejbližších soutěžích  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, musculardevelopment.com


Šokující zprávu dnes přinesla snad všechna zahraniční kulturistická média – Roelly Winklaar se zranil a neobjeví se nejen na nejbližší soutěži, kterou je Arnold Classic, ale ani na Australia Pro (7. - 8. března) a na Arnold Classic Brazil (25. – 26. dubna).

Jeden z největších kandidátů na zisk vítězství Arnold Classic se dle oficiálního vyjádření prostřednictvím svojí sestry, která jedná jako jeho manažerka, zranil večer 16. února za zatím nespecifikovaných okolností na motocyklu. Následkem nehody utrpěl zranění nohy, rukou a zad, avšak podle všeho se zdá, že by se nemělo jednat o trvalé následky. Jak oznámila jeho sestra Etienne Winklaar, měl by se Roelly opět dát do pořádku a objevit se v ještě lepší formě, než jaká pro něj gradovala do amerického Columbu, kde se mělo zmiňované klání odehrát již na přelomu února a března tohoto roku.

Startovní listiny touto událostí ochudnou o jednoho z favoritů, pro další ze soupeřů se pak řízením osudu de facto otevírá větší šance na vlastní osobní umístění. Roellyho Winklaara, který loni na Mr. Olympia obsadil sedmou příčku, tak namísto soupeření s rivaly čeká rehabilitace a odpovídající lékařská péče potřebná k tomu, aby se opět postavil po boku nejlepších kulturistů planety. Držme mu palce, aby mu všechno vyšlo podle plánů.