Krátké zprávy » Nominační sraz před MS juniorů a masters 2012

03.12.2012 | Nominační sraz před MS juniorů a masters 2012  »

Zdroj: skfcr.cz


V neděli 2. prosince 2012 se ve Žďáru nad Sázavou konalo třetí a závěrečné setkání zájemců o start na Mistrovství světa juniorů a masters, které se koná od 14. do 17. prosince v Budapešti. V rámci srazu proběhl pod vedením státního trenéra Vladimíra Pajiče a předsedy Komise vrcholového sportu Vjačeslava Vinogradova i nominační výběr reprezentačního týmu. Podobné setkání pro několik závodníků, kteří se nemohli do Žďáru dostavit, proběhlo o několik dní dříve i v Praze.

Startovat na mistrovství světa mohou pouze závodníci, kteří splňují předem dané podmínky (mj. účast na reprezentačních srazech, dále pak pro kategorie, kterých se to týká, plnění monitoringu apod.) a kteří disponují formou odpovídající úrovni soutěže, na kterou se chtějí nominovat.

Českou republiku budou nakonec na mistrovství světa v Budapeští zastupovat následující reprezentanti. V kategorii klasická kulturistika juniorů Tomáš Horák a Petr Gallivoda, v kulturistice juniorek Ludmila Šircová, v bikiny juniorek Michaela Masslová a Eva Simkovičová a v bodyfitness juniorek Jana Černovská. V kategorii bodyfitness masters se představí Zdena Gottvaldová a Maryla Kubiena, v kulturistice žen masters Jana Ludmila Bendová a Monika Šlosrová, v klasické kulturistice masters mužů Michal Šidík a Ladislav Šroubek, v kulturistice masters mužů do 60 let Miloš Pavlů (do 80 kg) a Jaroslav Kejř (nad 80 kg), v kulturistice masters mužů do 65 let Miroslav Mráz a Milan Bodlák a nakonec v kulturistice masters mužů nad 65 let Vladimír Dostál, Jiří Rohan a Bohumil Divílek. Reprezentační tým tak čítá 19 závodníků. Společně s výpravou do Maďarska odjíždějí i státní trenéři Zdenka Razýmová a Vladimír Pajič a delegáti Martin Jebas a Vjačeslav Vinogradov, který zasedne i v panelu rozhodčích.