Krátké zprávy » Jan Saudek – nový kalendář Dukly pro rok 2013

07.11.2012 | Jan Saudek – nový kalendář Dukly pro rok 2013  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: sport.idnes.cz


Světlo světa spatřuje v těchto dnech oficiální podoba kalendáře pražské Dukly pro rok 2013. Prestižního úkolu, jak co nejlépe představit nejen současnou sportovní armádní elitu, si vzal i tentokrát na starosti nadmíru zkušený a věhlasný odborník ztělesněný do podoby světoznámého fotografa Jana Saudka. Přestože jsou námětem řady jeho fotografických děl akty, zde byste je hledali marně a snad by to v tomto případě možná nebylo ani účelné.

Hvězdami letošního vydání (Jan Saudek se této role zhostil již popáté) nejsou jen současné hvězdy vrcholového armádního sportu, ale i řada jednotlivců zvučných jmen, kteří se s aktivní sportovní kariérou rozloučili již před nějakým časem. Obdivovat tak můžete nejen dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou, ale třeba i legendárního Imricha Bugára, který coby diskař okusil chuť stříbra na letních olympijských hrách v roce 1980.

Sportovci jsou zkrátka věční. Ať už prostřednictvím fotografií zachycujících vrcholné okamžiky jejich závodní kariéry či skrze pokračující sportovní aktivity, kterým se věnují již víceméně pro sebe a svoje zdraví. Své o tom nakonec ví i Jan Saudek, který se utužování tělesné kondice věnuje i v pokročilejším věku a i díky sportu je tak stále fit a mlád, o čemž se koneckonců můžete přesvědčit, pokud si znovu přečtete příspěvek zveřejněný na našich internetových stránkách před téměř třemi roky.

Ukázku z kalendáře Dukly pro rok 2013 a další podrobnosti najdete zde.