Krátké zprávy » Olympia víkend ve znamení vyšších odměn

19.07.2012 | Olympia víkend ve znamení vyšších odměn  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com


Téměř 900.000 amerických dolarů – taková je celková suma odměn, o které budou bojovat na pódiu Olympia víkendu závodníci a závodnice ve dnech 27. – 30. září v Las Vegas. Oproti loňsku se o rovných 50.000 USD zvedne cena pro vítěze Mr. Olympia a bude tak činit rovných čtvrt milionu dolarů. Pořadatelé Olympia víkendu, kterými jsou společnost American Media Inc. (AMI) a IFBB Pro League, rovněž navýšili celkovou hodnotu prémií, která se v souhrnu pro kategorie Bikini a 212 Showdown zvedne o 25.000 USD.

„S hrdostí oznamujeme navýšení finančních odměn na něco, co je i nadále největší sportovní událostí v bodybuildingu,“ uvedl předseda a výkonný ředitel AMI David Pecker. „Sportovci účastnící se Olympia víkendu jsou těmi nejlepšími a odměny, o které bojují, by měly být nejvyšší.“

Podobně jako loni, i letos bude možné sledovat živé vysílání přímo z místa dějiště a to prostřednictvím internetových stránek bodybuilding.com. Hlavním sponzorem bude suplementová společnost Ultimate Nutrition a vy se tak i letos kromě tradiční soutěže Mr. Olympia a Ms. Olympia budete moci těšit i na další napínavé souboje v kategoriích 212 Showdown, Fitness, Figure a Bikini.