Krátké zprávy » Podpora reprezentantů v jarní soutěžní sezóně 2012

28.06.2012 | Podpora reprezentantů v jarní soutěžní sezóně 2012  »

Zdroj: skfcr.cz

 


 

Řadu posledních let platilo, že reprezentanti Svazu kulturistiky a fitness České republiky jedoucí startovat na soutěže mistrovství Evropy nebo mistrovství světa si veškeré náklady spojené s výjezdem hradili sami. Tento smutný fakt pramenil ze dvou věcí - z nulové státní podpory pro reprezentaci (a velmi nízké státní podpory všech dalších činností SKFČR) a také z nedostatku marketingových partnerů. Díky cílené práci vedení SKFČR se ale od letošního roku i finanční situace svazu postupně obrací k lepšímu, a tak se čeští účastníci dvou jarních vrcholných evropských klání dočkali alespoň částečné svazové pomoci.

Mistrovství Evropy mužů, juniorů a masters 2012 se zúčastnilo celkem 12 reprezentantů. I přesto, že větší část nákladů nesli stále na svých bedrech, SKFČR uhradil navýšení registračních poplatků IFBB, drobná navýšení cen letenek, reprezentační oblečení a další náklady spojené s výjezdem.

Mistrovství Evropy žen a fitness mužů 2012 se zúčastnilo celkem 8 reprezentantů. I u nich platilo, že větší část nákladů hradili sami, i jim ale vyšel v rámci svých aktuálních možností svaz maximálně vstříc. Uhradil tak velmi výrazné navýšení cen letenek, které vzniklo po zrušení původně plánovaného letu společností ČSA, reprezentační oblečení a další náklady spojené s výjezdem.

Celková výše podpory za vše uvedené dosáhla částky 141.950 Kč.

Na svém posledním zasedání ve Žďáru nad Sázavou Výkonný výbor SKFČR schválil, že podpora reprezentantům pro podzimní sezónu bude ještě vyšší a bude proplácena v závislosti na dosažených umístěních závodníků v jejich kategoriích. Podrobný klíč pro výpočet podpory bude zveřejněn v nejbližší době na oficiálních svazových stránkách.