Krátké zprávy » Pár otázek pro Vladimíra Pajiče

23.10.2009 | Pár otázek pro Vladimíra Pajiče  »

Jak se daří svěřencům Vladimíra Pajiče před Mistrovstvím světa juniorů a masters, se dozvíte níže v krátkém rozhvoru.

Vláďo, Mistrovství světa v kulturistice juniorů a masters, které se koná v Bialystoku v Polsku, se pomalinku blíží. Kolik závodníků uvidíme startovat na mezinárodní soutěži z tvého klubu Bestfitness?
Pokud všechno dopadne tak, jak si myslím a do cesty se nám nepostaví nepříznivá finanční situace, pak by měli na MS juniorů a masters startovat tři juniořští závodníci (Milan Šádek, Filip Vastl, Petr Bartoš) a jeden závodník masters (Milan Šádek st.). Počítali jsme i se startem na MS mužů, ale z finančních důvodů jsme start Míry Hanáka museli odložit.

Kolik závodníků vlastně startuje za tvůj klub?
V tuto chvíli se přiznám, že nemám ani v hlavě přesné číslo. Nejde mi o kvantitu, ale kvalitu. Jsem trenér, který prostě nepustí na závody závodníka, který není podle mého názoru připraven a nemá odpovídající formu. Myslím si, že to na závodech bylo vidět.

Jak bys zhodnotil formy tvých svěřenců před MS?
Určité rezervy v připravenosti se u kluků určitě ještě najdou, ale děláme všechno pro to, aby kluci přišli na nominaci a závody v nejlepších formách.

Všichni kluci mají za sebou už jarní soutěže a tak jsou unavení a příprava je náročnější než při jednom vrcholu sezóny.

Najde se mezi nimi nějaký favorit, kterému věříš v získání medaile?
U takhle velkých závodů si nedovolím odhadnout jak kluci dopadnou. Nedělám rozdíly mezi závodníky, že bych měl vyloženě nějakého oblíbence, kterého bych prosazoval. Velmi si cením toho, že jsme dobrý tým a držíme při sobě.

Vybudoval sis veliký klub s úspěšnými závodníky. Máš nějakého sponzora, který ti pomáhá s přípravou závodníků?
V tuto chvíli je situace i pro nás dost těžká. Loni touto dobou jsme měli velmi silného spornzora, který nám hodně pomohl a jsem mu za to vděčný. Finanční krize se bohužel podepsala i na pomoci sponzorů. V tuto chvíli je naším největším partnerem firma XXtreme Nutrition, která nám vypomáhá velmi kvalitními suplementy a patří jí za to velké poděkování.

Pokud by se našel někdo, kdo by byl nám ochoten pomoci, pak budu velmi rád, když se ozve.

Chtěl bys někomu poděkovat?
Samozřejmě. Chci poděkovat v první řadě svojí přítelkyni Janě, bez jejíž tolerance a podpory bych nikdy nedostal klub tam kde je. Pak samozřejmě našim sponzorům, ať malým a bezejmenným, pak i těm velkým. A v neposlední řadě svým závodníkům, že dělají co mají a reprezentují náš klub se ctí.