Krátké zprávy » Kai Greene – trénink paží po odpočinkové pauze – video

06.03.2012 | Kai Greene – trénink paží po odpočinkové pauze – video  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Kai Greene, který loni skončil třetí na soutěži Mr. Olympia, se znovu vrací do plného nasazení v posilovně. Během tréninku, který měl být teprve třetím v pořadí po návratu od odpočinkové pauzy, Kai procvičoval paže v posilovně Powerhouse Gym, kterou vlastní Bev Francis a její manžel Steve Weinberger.

Kai si podle vlastních slov udělal tuto potřebnou tréninkovou pauzu vůbec poprvé. Díky ní by si měly odpočinout nejen klouby a vazy, ale i celé tělo od extra dávek bílkovin nutných tomu, aby dokázal budovat potřebnou svalovou hmotu. Svěřenec George Faraha se zapřísahá, že v tomto období nejedl naprosto žádná nevhodná jídla jako například hamburgery a ani nepřijímal nadbytečné množství kalorií. Díky tomu jeho hmotnost v tomto období nikdy nepřevýšila 130 kg. Tento způsob stravování je podle něj velkým rozdílem oproti minulosti, kdy se v mimosoutěžním období takto striktně nechoval.

Nedílnou součástí komentáře Kai Greena ohledně tréninkové filozofie je pro něj již pověstná soustředěnost nejen na celý trénink, ale i na propojení pracujících svalů s myslí. I to je důvodem, proč dokáže na úrovni, na jakou se dostal, používat v mnoha ze svých tréninků již jen relativně lehké váhy, se kterými však pracuje tak, aby během kontrakce i celého rozsahu pohybu pocítil doslova každé svalové vlákno. To nakonec ukázal i při nedávném rozhovoru, jehož první i druhá část se točila kolem tréninku stehen a všeho, co s ním souvisí.

Kai se netají tím, že jeho prioritou pro letošní rok je opětovná účast na soutěži Mr. Olympia, kde se pokusí postavit ostatním borcům typu Branche Warrena, Phila Heatha, Dennise Wolfa či Jay Cutlera.

Kai Greene – trénink paží