Krátké zprávy » Kai Greene - nefungující elektrická zásuvka jej v roce 1999 téměř diskvalifikovala

18.10.2011 | Kai Greene - nefungující elektrická zásuvka jej v roce 1999 téměř diskvalifikovala  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: rxmuscle.com


Na nedávné soutěži Sheru Classic v Indii se u jednoho stolu v restauraci neplánovaně sešel s redaktorem rxmuscle.com Aaronem Singermanem a jeho přítelkyní Danielou i George Farah a především pak hlavní protagonista našeho článku Kai Greene. Ten na dotaz, zda už se byl projít po městě, odpověděl k údivu všech záporně, což vedlo k pochopitelné otázce, jaký má k tomu důvod.

V roce 1999 se bronzovému ze zmiňované Sheru Classic i Mr. Olympia 2011 podařilo zvítězit v těžké váze na NPC Team Universe a současně získat i titul pro absolutního vítěze. Díky tomu se kvalifikoval na amatérské Mistrovství světa IFBB, které se konalo na Slovensku v Bratislavě, kam Kai mířil s jediným cílem – zvítězit.

Po příjezdu se ubytoval na pokoji, na kterém ale bohužel nefungovala elektrická zásuvka. Požádal proto personál o jiný pokoj a právě to se mu stalo málem osudným. K večeru mu totiž přišli do jeho původního pokoje sdělit, že vážení závodníků započne o něco dříve. Kai po svém příchodu a poté, co zjistil, co se stalo, úpěnlivě prosil, aby jej zvážili následující den ráno, ale vše bylo marné. Později se dokonce dozvěděl, že se jej pokoušeli shánět, avšak bez úspěchu. Hrozila mu jasná diskvalifikace, kterou na poslední chvíli zažehnal telefonát od prezidenta profesionální divize IFBB Jima Maniona. Nebýt této přímluvy, Kai by tenkrát nestartoval.

Podle vlastních slov Kai Greena byla tato soutěž jedinou věcí, na kterou se v danou chvíli těšil. Byl to vrchol jeho tehdejší kariéry. Je těžké představit si pocit zklamání, jaké musel zažít poté, co byl v podstatě diskvalifikován. Jeho hlas nese do dneška při autentických vzpomínkách stopy smutku a lítosti.  Zmíněná situace jej traumatizovala dokonce natolik, že svůj pokoj na závodech opouští jen v případě, pokud jde na semifinálovou nebo finálovou část soutěže.

Aaron Singerman poté ještě nějakou dobu přemýšlel o překonávání nástrah a překážek, které se nám do cesty stavějí a o tom, že dokázat je možné cokoliv. Když se pak zvedl, aby zaplatil účet, zjistil, že jej za něj i jeho přítelkyni už uhradil Kai Greene. Ten sice nebyl nakloněný tomu, aby opustil hotelovou místnost a vyšel si do města, dokázal však redaktorovi i jeho přítelkyni, že je opravdovou osobností.

Mimochodem, podívejte se na soutěžní výsledky právě z Mistrovství světa 1999 – jmen českých i slovenských závodníků je zde celá řada.

Kai Greene – vystoupení na Mistrovství světa v roce 1999 v Bratislavě