Krátké zprávy » Steve Kuclo – absolutní vítěz NPC USA 2011

01.08.2011 | Steve Kuclo – absolutní vítěz NPC USA 2011  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Celkem 691 amatérských závodníků a závodnic o uplynulém víkendu soutěžilo v americkém Las Vegas nejen o co nejlepší umístění, ale i případný zisk profesionální karty. Těch se nakonec na této dvoudenní mega akci rozdalo celkem čtyřiadvacet. Promotér soutěže Jon Lindsay, pod jehož taktovkou zde probíhaly soutěže v kulturistice mužů, žen a dále v kategoriích Figure, Bikini a nové divizi Physique, tak může být určitě spokojený – v historii našeho sportu se jednalo o největší jednorázově pořádanou akci.

Mezi muži nejvíce upoutal obrovský Steve Kuclo, který se v supertěžké kategorii představil v doposud nejlepší formě. Ta dokonce zastínila celý zbytek startovního pole natolik, že mu právem připadl nejen zisk prvního místa v této kategorii, ale zejména i titul pro absolutního vítěze a především pak zisk cenné profesionální karty. Oslava úspěchu jistě nemine ani kolegy z požární a záchranné jednotky, kde Steve doposud na plný úvazek pracuje a o jehož práci jsme psali nedávno v tomto příspěvku.

Dalším profesionálem se stal Jonathan DeLarosa, reprezentující těžkou váhovou kategorii, ke kterému se s vítězným úsměvem na tváři připojil Tamer El Guindy (lehko-těžká kategorie) a Luis Santa (střední váhová kategorie).

V kategorii Figure se absolutní vítězkou stala Wendy Fortino, v kategorii Bikini Talla Terese a mezi kulturistkami pak Robyn Mentgen. Mezi diváky narůstá zájem o nově zavedenou divizi Physique. V té tentokrát mezi muži exceloval Deniz Duygulu, mezi ženami pak Sheilahe Brown.