Krátké zprávy » Oscar Ardon – utržený kvadriceps

07.02.2011 | Oscar Ardon – utržený kvadriceps  »

Připravil: Karel Šedivý
Zdroj: rxmuscle.com


Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. O tom, že tohle staré české přísloví skutečně platí, by teď klidně mohl z vlastní zkušenosti vyprávět Oscar Ardon, který se momentálně naplno věnuje přípravě Victora Martineze pro březnovou soutěž Arnold Classic.
 
Oscar se ve středu večer vracel domů z jednoho z tréninků s Victorem Martinezem. Přímo před svým domem uklouzl na zledovatělém povrchu a to tak nešťastně, že si kompletně utrhl pravý kvadriceps. Podle vlastních slov byla bolest tak nesnesitelná, že mu vehnala slzy do očí. O nějakém pokusu postavit se na nohy nebyla ani řeč a tak se namísto toho doplazil až ke dveřím, kde mu otevřela jeho žena Iris. V tu chvíli se již viditelně třásl zimou a bolest se dále zhoršovala. Nevyhnutelně tedy následovala zaledování, prášky proti bolesti a okamžitá návštěva nemocnice.
 
Kvůli velkému otoku nemohli lékaři uskutečnit ani potřebné vyšetření s pomocí magnetické rezonance. Plánem však je během několika dnů provést operaci a utržený sval připevnit zpět ke kosti.

V souvislosti s touto nehodou se pochopitelně nabízí otázka, zda nebude v ohrožení rozjetá příprava Victora Martineze, jehož forma podle posledních zpráv vypadá neuvěřitelně dobře. Oscar na tohle téma ale reagoval rychlou a přesvědčivou odpovědí: „I když budu mít berle, budu pokračovat s předsoutěžní přípravou Victora tak, aby byl připravený v Columbusu zvítězit. Nic nás nezastaví. Tohle vítězství pro nás dva znamená vše.“

Forma Martineze nadchla i amatérského kulturistu Juana Morella, podle kterého Victor nikdy takhle dobře nevypadal s tím, že 5. března budou lidé šokováni. Oscar k tomu uvedl: „Victor jednoznačně vypadá tak, jako nikdy předtím. Tentokrát bude tvrdý a vysušený. Tohle bude Victor, na kterého každý čekal!“