Krátké zprávy » Mark Alvisi a Ava Cowan – novinky v jejich životě

25.01.2011 | Mark Alvisi a Ava Cowan – novinky v jejich životě  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, examiner.com, gasparinutrition.com, muscle-insider.com, musculardevelopment.com


Mark Alvisi je na kulturistické scéně relativně čerstvým profesionálem. Přestup z amatérské divize NPC mezi profesionály mu v roce 2009 zajistilo první místo na NPC USA Bodybuilding & Figure Championships. O rok později už zářil na svojí první profesionální soutěži, kterou byla Europa Super Show 2010, na níž obsadil druhé místo. A to vůbec není špatný začátek, co říkáte? Pro ilustraci jeho formy se můžete znovu podívat na exhibiční vystoupení, ve kterém se představil jen pár týdnů před svým profi debutem.
Mark se narodil 12. ledna 1977, žije ve Spojených státech na Floridě a po jeho boku se již nějaký ten čas objevuje profesionální závodnice v kategorii Figure, kterou je Ava Cowan. Tato kráska se loni objevila celkem na čtyřech soutěžích, z nichž nejlepšího výsledku sezóny dosáhla na Fort Lauderdale Cup 2010 a podobně jako její budoucí životní partner Mark skončila na druhém místě. Ano, čtete správně, Mark se totiž rozhodl o vánočních svátcích požádat svoji lásku o ruku. A protože odpověď zněla ano, jsou dnes oba dva šťastně zasnoubeni. 

Ava Cowan a její zásnubní prstýnek

Ještě v prosinci ale oba stihli otevření jejich nového obchodu s doplňky výživy Pro Sports Nutrition v Delray Beach. Otevření to nebylo ledajaké a odehrávalo se ve velkém stylu. Akci za příjemného slunného dne moderoval společností BSN sponzorovaný Bob Chicherillo a nechybělo ani klasické přestříhávání pásky. To vše za přítomnosti desítek či spíše stovek nadšených vyznavačů fitness včetně známých tváří fitness a kulturistické scény. Návštěvníci, kteří sem zavítali, tak nejenom mohli obdržet vzorky některých produktů, ale zároveň tu potkat i jmenované profesionální hvězdy. A které to byly? Tak například druhá z Bikini Olympia 2010 Nathalia Melo, která je v přípravě na Arnold víkend, dále profesionál Shawn Rhoden v doprovodu Anthony Presciano (tu dříve sponzorovala firma BSN), Bill Willmore, Hany Rambod, Paul DelPozo a fitness fotografky Eva Simon a Alex Gonzales.

Jak Ava, tak i Mark jsou sponzorování společností Gaspari Nutrition, za jejímž zrodem v roce 2001 stojí někdejší profesionální závodník v kulturistice Rich Gaspari (z jeho bohaté soutěžní kariéry jmenujme například tři druhá místa ze soutěže Mr. Olympia a to v letech 1985, 1987 a 1988. Na závěr nezbývá už nic jiného, než oběma snoubencům popřát mnoho štěstí nejen v podnikání, ale především na jejich další společné cestě životem.