Krátké zprávy » Firma Glanbia koupila suplementovou společnost BSN

21.01.2011 | Firma Glanbia koupila suplementovou společnost BSN  »

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: glanbia.com, muscle-insider.com


Potvrzeno! Nejen podle internetových stránek mezinárodní společnosti Glanbia, která se ve velkém zabývá především výrobou sýrů a jednotlivých mléčných proteinových složek, došlo k realizaci nákupu americké suplementové společnosti BSN.

Společnost BSN, která se pyšní skvělými a funkčními výrobky jakými jsou například veleúspěšný a dobře známý N.O.-XPLODE či Nitrix AVPT, byla firmou Glanbia koupena za 144 milionů amerických dolarů. Glanbia má svoji centrálu v Irsku, po celém světě má však rovněž svoje divize a to například v Kanadě, USA, Evropě a Nigérii. Celkem se jedná o 15 zemí, ve kterých aktuálně pracuje 4349 zaměstnanců. BSN ale není prvním úlovkem této firmy – úspěšná akvizice proběhla i v případě suplementové společnosti Optimum Nutrition.

Pro koncové zákazníky by se však nic podstatného dít nemělo. Výrobky této společnosti budou i nadále běžně k dostání, na čemž má společnost Glanbia podle svojí strategie přirozený zájem. Do budoucna tak uvidíme, jaké novinky a speciality na nás čekají. Nicméně už nyní je jasné, že to ostatní suplementové společnosti, které si nevyrábějí vlastní proteinové frakce, ale nakupují je od smluvních výrobců či distributorů, budou mít z hlediska konkurenceschopnosti podstatně těžší.