Krátké zprávy » Dennis James – stále na očích svých fanoušků

03.01.2011 | Dennis James – stále na očích svých fanoušků  »

Použité stránky: bodybuilding.com, muscle-insider.com, rxmuscle.com
Připravil: Karel Šedivý


Minulý rok ke konci léta se profesionální kulturista Dennis James ještě proháněl po soutěžních prknech, na kterých se prezentoval solidní formou, kterou jste mohli hodnotit například na těchto fotografiích. Zde byl v přípravě na soutěž Mr. Europe, na které si vůbec nevedl špatně a ukořistil druhou příčku za vítězným Ronny Rockelem.

I když na následující soutěži Mr. Olympia 2010 coby vrcholu soutěžní sezóny skončil „až“ na jedenáctém místě, určitě to nemohlo být důvodem pro tak závažné rozhodnutí, jakým je ukončení kariéry profesionálního sportovce. Myšlenka na něco podobného musela přijít mnohem dříve a vše bylo plánované, protože Dennis James pronesl svůj záměr přímo během Olympia víkendu. A mnoho svých fanoušků tak šokoval. Ve svých 41 letech už zřejmě nechtěl svádět boj s jen těžko porazitelnými současnými nadějemi, kterými jsou například Phil Heath, Branch Warrren, Kai Greene, stále strměji stoupající Ronny Rockel či znovuzrozený Dennis Wolf.

Zatímco jiní dřou naplno, v Německu narozený Dennis James pochopitelně poněkud polevil v tréninku i dietě. I tak si ale zachovává slušnou formu, kterou prezentoval například v exhibičním vystoupení na soutěži Qatar Golden Cup 2010, která se konala 25. listopadu. A aby toho nebylo málo, pořídil si zbrusu nové tetování. Tohle dílko má na svědomí Justin Kramer ze studia Gold Tooth Tattoo ve městě Glendale v Arizoně a je na něm vyobrazena podobizna Dennisovy dcery.

Dennis James – exhibiční vystoupení na Qatar Golden Cup 2010