Krátké zprávy » Nejsilnější kulturista – nová soutěž v rámci Olympia víkendu

16.08.2010 | Nejsilnější kulturista – nová soutěž v rámci Olympia víkendu  »

Použité stránky: flexonline.com
Připravil: Karel Šedivý


Internetový server flexonline.com vyhlásil soutěž o nejsilnějšího profesionálního kulturistu federace IFBB. A protože byl zájem ze strany uchazečů o získání příjemné finanční odměny obrovský, rozhodlo se nakonec o tom, že se této soutěže mohou zúčastnit i amatérští kulturisté z přidružené federace NPC, kteří soutěžili v roce 2010 na národní úrovni.

Budoucí kandidáti se tak po zaslání přihlášky na pound4pound@mrolympia.com společně se jménem, datem narození, výškou, váhou, jménem soutěže, kterou vyhráli a kontaktními informacemi mohou pokusit zvítězit v prvním ročníku této soutěže a domů si odnést zajímavou finanční prémii.

Tato soutěž s názvem Olympia Pound4Pound Challenge se na rozdíl od World’s Strongest Bodybuilder Challenge bude lišit především v tom, že se bude soutěžit ve více silových disciplínách. Váha činky se bude odvíjet od hmotnosti soutěžícího, takže i hmotnostně lehčí závodníci mají šanci převálcovat těžkotonážní borce. U každého cviku je také stanoveno, s jakým násobkem tělesné hmotnosti (TH) se bude cvik provádět.

Cviky, ve kterých se bude soutěžit

1. Benčpres – 1,5 x TH
2. Dřep s činkou - 2 x TH
3. Tlaky vsedě na Smithově přístroji – 1 x TH
4. Mrtvý tah – 2 x TH

Další pravidla byla stanovena tak, že soutěžící bude mít pouze jedinou příležitost, aby mohl předvést příslušný cvik. Počítat se budou jen celá opakování a je povoleno vybavit se pomůckami v podobě opasků a bandáží. U každého jednotlivého cviku bude ohodnoceno pět nejlepších výkonů a to tak, že závodník s nejlepším výkonem obdrží pět bodů, zatímco soutěžící na pátém místě získá jen jeden bod. Nejvyšší počet bodů po dokončení všech čtyřech disciplín rozhodne o tom, kdo bude celkovým vítězem. Pokud dojde k bodové shodě, rozhodne o vítězi celkový počet opakování.

Přehled finančních odměn (v USD)

Nejlepší výkon v daném cviku – 1.500
Nejlepší celkový výkon – 4.000
Celková hodnota odměn – 10.000