Krátké zprávy » Hydroxycut – varování Ministerstva zdravotnictví před jeho užíváním

28.06.2010 | Hydroxycut – varování Ministerstva zdravotnictví před jeho užíváním  »

Připravil: Karel Šedivý
Zdroj: szpi.gov.cz


Na stránkách Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se nově objevilo varování před konzumací doplňku stravy Hydroxycut. K problematice užívání tohoto doplňku stravy se přitom SZPI vyjadřovala poprvé již v loňském roce, kde k celé věci tehdy poskytla redakci Světa kulturistiky i svoje vyjádření.

Znění zprávy uvádíme níže.

Potravinářská inspekce obdržela zdravotní hodnocení Ministerstva zdravotnictví ČR týkající se doplňku stravy Hydroxycut. Dle ministerstva nelze tento doplněk považovat za bezpečnou potravinu, proto se nesmí v ČR prodávat. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní provádí kontroly s cílem zamezit uvádění do oběhu tohoto doplňku stravy. Spotřebitelům doporučuje, aby si uvedený doplněk nekupovali, a pokud již jej mají doma, aby jej nekonzumovali.

Ministerstvo své hodnocení vydalo na základě podnětu, kdy se po konzumaci tohoto doplňku stravy objevily závažné zdravotní následky. Doplněk Hydroxycut je zahraniční provenience, zpravidla pochází z USA a z Kanady. Na českém trhu je možné se setkat s různými variantami a šaržemi tohoto doplňku, prodává se především na internetu. V rámci předběžné opatrnosti nyní potravinářská inspekce zakazuje všechny varianty a šarže.

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR: VAROVÁNÍ PŘED KONZUMACÍ DOPLŇKU STRAVY HYDROXYCUT