Krátké zprávy » Zack Khan zraněn při tréninku!

11.06.2010 | Zack Khan zraněn při tréninku!  »

Zdroj: flexonline.com
Přeložil a připravil: Karel Šedivý


Zack Khan, nováček mezi profesionálními kulturisty a v současné době propagovaná hvězda časopisu FLEX a stejnojmenného internetového portálu, o kterém jsme nedávno psali v souvislosti s tréninkovým videem v tomto příspěvku, se zranil při provádění hacken dřepů, během kterých u něj došlo ke kompletnímu utržení šlach na levém i pravém koleni.

Zack včera podstoupil operaci, která se uskutečnila dva dny od zmiňovaného zranění. I když proběhla úspěšně, je v ohrožení jeho první profesionální start na prvním ročníku soutěže FLEX Pro, která se má konat příští rok v únoru. Zack se tentokrát k tréninku navrátil poté, co před pouhými deseti dny absolvoval chirurgický zákrok kvůli menší kýle. To bylo i důvodem, proč se tento kulturista rozhodl odsunout svůj profesionální debut a nezúčastnit se soutěže Tampa Pro Bodybuilding Weekly Championships, která se bude konat 17. července.

Trenér a výživový poradce Neil Hill ke zranění svého svěřence uvedl, že se přihodilo poté, co Zack opět začal s tréninkem nohou, které neprocvičoval osm týdnů. Bylo to kvůli tomu, že právě před osmi týdny utrpěl drobnou rupturu v levém hamstringu, takže poslední týdny prováděl pouze velice lehké extenze.

Před operačním zákrokem Zack řekl: „Teď se jen těším na to, až to bude za mnou. Pak teprve přijde na řadu myslet na to, abych znovu začal chodit a tak dále. Jsem ale optimista. Mluvil jsem s doktory a bylo mi řečeno, že během šesti až osmi týdnů bych zase mohl stát na nohou. Je to jen další překážka. Zažil jsem jich ve svém životě již spousty a všechny je zvládl, takže tohle nic neznamená. Brzy se vrátím.“