Krátké zprávy » Návrat Ronnieho Colemana: Mr. Olympia 2010

21.09.2009 | Návrat Ronnieho Colemana: Mr. Olympia 2010  »

Přeložil: Karel Šedivý
Zdroj: musclesportmag.com
Ronnie Coleman potvrdil, že chystá návrat a chce se objevit v roce 2010 na soutěži Mr. Olympia. V živém interview pro MuscleSport Radio tento osminásobný držitel sošky Sandowa uvedl, že se takto rozhodl před několika dny.

Původně zvažoval Coleman účast na letošní Olympii, ale jeho závazky vůči nutriční společnosti BSN spojené s cestováním se ukázaly být příliš velkou překážkou, která by mohla negativně ovlivnit jeho přípravu.

Zranění zad, kvůli kterému v roce 2007 skončil na Mr. Olympia jako čtvrtý a následná operace, kvůli které musel vynechat sezónu v roce 2008, nebyly důvodem, proč došlo k odložení comebacku o jeden rok. Coleman se domnívá, že odpočinkový čas pro něj bude přínosný a umožní mu se náležitě zotavit.

Coleman nedávno exhibičně vystoupil na soutěži Atlantic States v New Yorku, kde měl podle svých slov aktuální hmotnost těsně pod hranici 136kg. Během své aktivní kariéry pak uváděl, že by se v mimosoutěžním období mohl dostat až na více jak 145kg, ze kterých by pak shazoval na soutěžní hmotnost okolo 134 kg.

Coleman, který podobně jako slavný Lee Haney osmkrát triumfoval na Olympii, má stále chuť a odhodlání bojovat a psát další historii získáním dalšího, v pořadí již devátého vítězství na Mr. Olympia.

Pokud se tento král v příštím roce objeví na soutěžním pódiu v Las Vegas, bude se jednat o největší comeback v historii kulturistiky od roku 1980, kdy se k soutěžení po pětileté přestávce vrátil Arnold Schwarzenegger a posedmé tak ve své kariéře získal titul Mr. Olympia.

Níže se můžete podívat na vystoupení Ronnieho Colemana na Mr. Olympia v roce 2005, kdy prozatím naposledy získal první místo