Krátké zprávy » Nový český rekord v benchpressu!

17.02.2010 | Nový český rekord v benchpressu!  »

Dne 29.1.2010 jsme vás v tomto článku informovali o tom, že se Hassan Atalay připravuje na pokus o co největší počet opakování v benechpressu s 50 % tělesné hmotnosti po dobu 6 hodin.

A jak to dopadlo?

"Rekord byl vytvořen 9.2.2010 v 9:00 hodin v benchpressu na rovné lavici s velkou činkou. Bohužel jsem po 3 hodinách začal mít veliké bolesti v ramenou, a tak jsme se s komisařem dohodli, že zvedání činky ukončíme po 180 min. Po tuto dobu jsem celkem nazvedal 47 t a 115 kg ve 1047 opakováních s 52 % vlastní telesné hmotnosti. Vznikl tak nový český rekord, který bude zapsán do KNIHY REKORDŮ".

Hassan dále pokračuje: "Každopádně moje tažení po překonání rekordů neskončilo a je v plném proudu. Už teď mám totiž v plánu překonat sám sebe v dalších silových disciplínách. O tom čtenáře časopisu Svět kulturistiky budu včas informovat".

"Určitě bych chtěl prostřednictvím časoposu Svět kulturistiky poděkovat Fakultě tělesné výchovy a sportu za to, že mi umožnila přístup do jejich fitka a mohl přispět, byť malou měrou, vědě v podobě měření mých tělesných změn před a po výkonu".

"Další poděkování směřuje panu Gerhardovi Steinovi z Kravař u Opavy za finanční podporu v přípravě."


Hassan Atalay po překonání rekordu


Vlevo komisař, vpravo asistent