Krátké zprávy » Tracey Greenwood vynechává Arnold Classic

07.01.2010 | Tracey Greenwood vynechává Arnold Classic  »

Zdroj: flexonline.com
Přeložil: Karel Šedivý


Tracey Greenwood během posledních sedmi let nikdy nevynechala soutěž Arnold Classic od chvíle, kdy poprvé ve městě Columbus ve státě Ohio vystoupila na soutěžním pódiu. Šňůra sedmi účastí na této soutěži bez přerušení však pro ni a její fanoušky tentokrát bohužel končí neboť letošní Arnold Classic bude bez její účasti.

Dle vyjádření závodnice je důvodem natržení mediálního postranního vazu v koleni. Poprvé se jí úraz stal před Houston Pro v roce 2008, tedy na soutěži, na které zvítězila. Byl zázrak, že i po této události dokázala více jak rok a půl trénovat a zúčastňovat se soutěží, kterých bylo celkem pět. Ze třech z nich odešla jako vítězka a navíc získala i cenu „Female Athlete of the Year“ časopisu FLEX. Jenže všechno má svoji cenu.

Tracey k tomu říká: „Teď se moje zranění ještě zhoršilo, protože se mi koleno blokuje a při každém kroku v něm praská. Je to stále horší a horší. Rozhodla jsem se, že to za to nestojí a že se raději podrobím chirurgickému zákroku. Ráda bych to stihla nejpozději koncem ledna, poté bude pět týdnů trvat rehabilitace a v polovině března bych tedy mohla začít s tréninkem.“

Pokud půjde vše podle plánů, mohla by teoreticky Tracey Greenwood vystoupit na Europa Show of Champions pořádané v Orlandu na Floridě ve dnech 16 – 17. dubna.