Krátké zprávy » Phoenix Pro odstartuje letošní sezónu profesionálních soutěží

04.01.2010 | Phoenix Pro odstartuje letošní sezónu profesionálních soutěží  »

Zdroj: getbig.com, ironmanpro.com, mesaartscenter.com, wikipedia.org
Připravil: Karel Šedivý


Rok 2010 ještě ani pořádně nezačal, ale kulturistická profesionální scéna se již začíná pomalu probouzet k životu. Respektive přinejmenším její aktéři, kteří jsou již jistě v tvrdé přípravě na nadcházející soutěže. Tou první v letošním roce měla být původně Iron Man Pro, která byla naplánována na 23. ledna 2010. Ke konci loňského roku ale došlo ke zrušení tohoto termínu a přesné datum konání doposud nebylo stanoveno. Jedná se přitom o nejdéle pořádanou profesionální soutěž ve federaci IFBB, přičemž v roce 2009 se konal její dvacátý jubilejní ročník.

Zcela první profesionální soutěží letošního roku je tak IFBB Phoenix Pro. Ta se bude konat ve městě Mesa (které spadá pod velkoměstskou aglomeraci města Phoenix) v Arizoně ve Spojených státech a to 20. února, tedy přibližně dva týdny před ostře sledovanou Arnold Classic. Soutěž se uskuteční v Mesa Arts Center v sále Ikeda Theater, který má kapacitu 1600 míst. Kromě kategorie kulturistika muži se zde současně představí i soutěžící v kategoriích kulturistika muži do 202 liber, kulturistika ženy, kategorie Figure a kategorie Fitness. V obou zmíněných mužských kategoriích se první tři závodníci mohou těšit z kvalifikace na Olympii a to buď na Mr. Olympia nebo na Olympii 202 Showdown podle kategorie, ve které se na Phoenix Pro představí.

Semifinálová část začne v jedenáct hodin dopoledne a skončí ve dvě hodiny odpoledne, finále pak proběhne mezi půl sedmou a desátou hodinou večerní místního času. Uzávěrka přihlášek na soutěž je stanovena do 15. února.

Ikeda Theater