Krátké zprávy » Silvio Samuel vynechává Arnold Classic 2010

31.12.2009 | Silvio Samuel vynechává Arnold Classic 2010  »

Zdroj: flexonline.com
Přeložil: Karel Šedivý


V tomto článku jsme vám nedávno přinesli oficiální startovní listinu závodníků, kteří se zúčastní soutěže Arnold Classic 2010. Kromě celé řady zvučných jmen na ní figuroval i Silvio Samuel, Brazilec žijící v současné době v Kalifornii ve Spojených státech.

Nakonec je ale všechno jinak neboť podle posledních informací tento závodník poprvé během čtyř let vynechává soutěž Arnold Classic. Samuel, který se zde ve třech letech po sobě umístil v první šestce (6. místo v roce 2007 a 5. místo v roce 2008 a 2009) se chystá zahájit sezónu roku 2010 až vystoupením na Tampa Pro Bodybuilding Weekly Championships, které se bude konat 16. a 17. července. Podle jeho slov v jeho rozhodnutí sehrálo roli neuspokojivé umístění na Mr. Olympia 2009, kde skončil na třináctém místě.

Silvio k tomu dodává: „Dám si teď pauzu, abych nabral další svalovou hmotu, kterou nabrat potřebuji. Chtěl jsem se sice objevit na Arnold Classic, ale po delším rozmýšlení jsem dospěl k závěru, že soutěžit takhle brzy po Olympii by pro mě nebylo nejlepší. Abych mohl zaujmout tak, jak to mám v plánu, musím letos na svojí postavě zapracovat a vylepšit ji.  Letošní Olympie neskončila tak, jak by se mi líbilo. A když se neumístíte tak, jak jste to plánovali, tak vás to pak mrzí. Nedávám to nikomu za vinu, jen prostě nejsem spokojený s tím, jak jsem dopadl. Teď budu mít čas zapracovat na slabinách a získat tak jistotu, že na další Olympii si povedu lépe.“