Jiří Havrda před MS GPC!

Jiří Havrda před MS GPC!

1. září se konala na Letenském zámečku tisková konference k nadcházejícímu MS (6.-11.9. - KC Vltavská).

Rozhovory | 06.09.2010 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: ironpower.cz


Které se zúčastnil starosta Prahy 7 M. Ječmének, zástupce starosty J. Neuberg, prezident ČAST a pořadatel MS Daniel Dvořák, viceprezident ČAST Libor Hurdálek, člen organizačního týmu Ing. Libor Minařík a nejlepší český reprezentant Jiří Havrda.

Městská část Prahy 7 akci podpořila tuto akci výrazným způsobem a patří ji velká zásluha na konání MS v tak reprezentativním prostředí na kterém se MS odehraje. Po vyjádření starosty Prahy 7 pana Ječménka a zástupce starosty pana Neuberga k akci, představení šampionátu zástupci Asociace, následných rozhovorech s novináři jsme vyzpovídali Jirku Havrdu, českou powerlifterskou hvězdu, který závodí v sobotu 11.9. kdy se představí nejtěžší bechpresseři a powerlifteři.

Jak Ti jde příprava na MS?

Jde mi to dobře, i když se mi stále nepovedlo se srovnat s dvojitým dresem a půjdu opět v jednovrstvé Superkataně. V tréninku jsem šel 350 kilo, ale pár centimetrů jsem nedotlačil. Trošku mě zlobí loket, ale to je normální, při takových vahách už tělo dostává trošku na frak. Chodil jsem negativní opakování se 400 kily, trošku se to projevilo. Do MS však budu v pořádku a podám tam dobrý výkon.

To vypadá na velké zlepšení, už víš kolik půjdeš první otevírací pokus na MS?

Přijede se mnou stovka fanoušku od nás z Náchoda, takže musím dát hodně, neexistuje, že bych dal málo. Teď jsem rozhodnutý jít první pokus 342.5 kg, abych překonal Laszlo Meszarosze, který co vím má rekord 340 kilo a je nejsilnějším středoevropanem.

Těšíš se na samotný závod?

Tak já jsem přijemně překvapen, kolik lidí se hlásí. To je prostě bomba. Jak už jsem slyšel kvůli množství lifterů se musí přesouvat lifteři tak aby se vůbec stihlo odzávodit. Jsem rád, že ČAST u nás posílila až na takovouhle úroveň. Na ME v České republice před dvěmi lety bylo necelých 200 lifterů, tady v Praze je jich dvojnásobek navíc z dvaceti zemí. Z tak silně obsazeného závodu pro mě vybojovaný titul bude mít vážně velkou cenu. Byl jsem poprvé pozván na tiskovou konferenci, tak vidím že organizátoři závod berou vážně a soutěž má i společenskou prestiž. Potom je pro mě lehčí sehnat sponsory, kteří mi platí přípravu. Mám ze všeho dobrý pocit.

Co osobní život?

No, tuhle otázku jsem trošku čekal, no tak se nebudu vytáčet, prostě hned týden po MS se budu ženit se svou partnerkou. Je mi 37 roků, takže přišel čas do toho praštit.

Tak gratulujeme, co plánuješ ve zbytku sezony a na příští rok?

Ještě si střihnu závod v rámci Fitness Expo, který ČAST pořádá 17.10. v Praze, kde se těším na velké množství lidí, kteří tento veletrh navštěvují. Dále přemýšlím o uspořádání nějakého závodu v příštím roce. Možná to bude mistrovství České republiky, kterou bych rád viděl u mě doma v Náchodě a svým fanouškům přivezl tuhle soutěž do rodného města. Po jednání s vedením ČAST to vypadá dobře, i když zájemců o pořádání závodu je víc, tak věřím že se mi MČR povede do Náchoda prosadit, takže v brzké době budu vědět, zda pozvu příznivce liftu na vrcholnou akci do Náchoda.

Díky za rozhovor a hodně štěstí na MS!

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk