MČR WUAP 2012 ve Starých Křečanech

MČR WUAP 2012 ve Starých Křečanech

V sobotu 21.4. se v obci Staré Křečany u Rumburka konalo otevřené mezinárodní mistrovství České republiky v silovém trojboji pod hlavičkou federace WUAP.

Soutěže | 02.05.2012 | Michal Rudzinskyj

Text: Karel Koldovský


Závod samotný zahájil v 9 hodin starosta obce Staré Křečany pan František Moravec a také senátor a starosta Rumburku, Ing. Jaroslav Sykáček. Poté se již ujal slova ostřílený komentátor, několikanásobný  mistr České a Československé  republiky v silovém trojboji, Zdeněk Fanta.

Jako první do soutěže vstoupily příslušnice něžného pohlaví a od začátku tahala za delší konec provazu Nachtigalová ze Žatce. Mladičká Spilková závodila bez vybavení, ale bylo vidět, že jí rozhodně nechybí bojovnost ani síla.

Silná sestava se sešla v kategorii masters a padaly výkony, za které by se nemuseli stydět ani  o poznání mladší závodníci. Nádherný duel o vítězství svedli novoborský Kudi s Čížkem ze Stráže pod Ralskem. Nakonec zvítězil Kudi, když si jeho soupeř při mrtvém tahu s hodnotou 300 kg poranil biceps na levé paži. Oba shodně nazvedali 830 kg, ale ve prospěch Viktora Kudiho hovořila nižší váha a zároveň vyšší věk.

Souboj o prvenství mezi teenagery pro sebe rozhodnul mladík Spilka, který při tělesné váze 76,9 nazvedal 425 kilogramů a je jistě dobrým příslibem do budoucna.

Parádní představení předvedl přerovský junior Tkadlčík, který neměl konkurenci a při tělesné hmotnosti těsně pod 100 kilogramů zapsal na své konto 825 kilogramů, kdy při mrtvém tahu jednoznačně ovládnul podium a pozvednul neskutečných 332,5 kg!

V nejprestižnější kategorii open již byly k vidění výkony na světové úrovni a na stupně vítězů se nakonec seřadili pánové Košnar, Šruc a Vaško. Rodák z Rumburku Martin Košnar svojí přípravu směruje až na blížící se ME v Rakousku a následně MS v Německu a tak pojal mistrovství ČR spíše jako těžký trénink. Přesto si hravě poradil s rovnými čtyřmi stovkami kilogramů na dřepu, třemi stovkami na benči a třistadvaceti  kilogramy na mrtvém tahu.


Žatecký tým

Mezi borci, kteří zvedali bez pomoci speciálních drezů se ve velmi slušné formě představil žatecký Jan Marsch, který nazvedal 780 kg. Hodný obdivu je také výkon vyškovského Františka  Vincourka, který sice již věkem spadá do kategorie masters, ale přesto se poměřil s mladšími soupeři a nazvedal velmi pěkných 640 kilogramů navzdory tělesné hmotnosti pouhých 84 kg.

Závod měl spád a na vše dohlíželo zkušené dámské trio rozhodčích s mezinárodní licencí. Sehraný tým nakladačů pod vedením Zdeňka Kamenického nedopustil ani v jednom případě ohrožení závodníků. Jen pro zajímavost se za sobotu dohromady nazvedalo zhruba 25 tun.

Organizátorské duo Petr Chroustovský a Karel Koldovský odvedlo dobrou práci a závodníci se tak mohli radovat z pohárů z novoborských skláren, z doplňků výživy, medailí a diplomů. Každý závodník měl také nárok na bezplatný oběd v místní restauraci. Nemalou zásluhu na zdárném průběhu akce mají sponzoři: Supra travel, Schäfer a Sýkora, Fitness-market.cz, Aminostar, Lékárna U Jelena, Dřevofinal, Potraviny Staré Křečany, JVB, Petrů a Černý, fitkozeus.cz, kterým patří dík za podporu tohoto sportu.


Martin Košnár

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk