Mistrovství ČR WUAP v tlaku na lavici 2012

Mistrovství ČR WUAP v tlaku na lavici 2012

V Tuchořích  nedaleko Žatce proběhlo v sobotu 31.3.2012 Mistovství České republiky v benchpressu asociace WUAP (World United Amateur Powerlifting).

Soutěže | 06.04.2012 | Michal Rudzinskyj

Autor: Jaromír Šruc

 


 

Soutěž byla otevřená, tudíž se očekávala i mezinárodní účast. Z celkového počtu 40 závodníků přijelo 8 borců ze Slovenska. Mezi ženami jednoznačně kralovala Hanka Nachtigalová, která s tělesnou váhou 47,6 kg dotlačila činku o váze 50 kg a tím si zajistila absolutní prvenství. Bohužel to byl jediný pokus, který Hanka zapsala. Na druhém místě se umístila Sadílková Dáša s výkonem 57,5 kg a zároveň i na druhém místě v absolutním pořadí. Třetí místo patřilo Jitce Krásové, která utlačila činku o hmotnosti 52,5 kg a dosadila se na 3.místo také v absolutním pořadí. Ze soutěže bohužel vypadla Blínová Lucie, která nezvládla základní pokus 45 kg.

Mezi dorostenci jednoznačně vyhrál Filip Čížek, který s tělesnou váhou 124,4 kg zatlačil činku o váze 240 kg a zajistil si tak vítězství i v absolutním pořadí. Hned za ním se umístil David Taller, který zatlačil 190 kg a třetí byl Milan Mazáč ze Slovenska, který po neúspěšném prvním a dokonce i druhém pokusu, nakonec zapsal posledním pokusem 160 kg.

Kategorie juniorů  dominoval Robert Kohút ze Slovenska, který vytlačil 200 kg a v absolutním pořadí mezi juniory získal zlato. Stříbro si zasloužil další slovenský závodník Radoslav Tomašovič, který se výkonem 190 kg postavil na druhou příčku v absolutním pořadí. Bronz získal Peter Sobol s váhou 140 kg. Absolutní pořadí juniorů tedy jednoznačně ovládli slovenští závodníci.

V kategorii masters s výkonem 230 kg vyhrál Viktor Kudi, který nechybí na žádném siláckém klání a tímto výkonem si zajistil prvenství. Na druhém místě skončil Pavel Čížek s výkonem 240 kg. V absolutním pořadí na třetím místě byl  Václav Mareš, pro kterého byla tato soutěž premiérou a hned se mu povedl pěkný pokus se 135 kg. Jaromír Mizera bohužel vypadl na základním pokusu 170 kg.

Nejobsazenější kategorie Open patří vždy k tomu nejlepšímu, kdy je možno vidět velmi slušné výkony a souboje mezi závodníky. Tak tomu bylo i tentokrát,  když boj o prvenství v absolutním pořadí sváděl Petr Bolf a Jaromír Šruc. Po neúspěšných prvních dvou pokusech s 270 kg zapsal Petr Bolf třetí pokus a stal se vítězem. Na druhém místě stál tedy Jaromír Šruc se svým osobním rekordem 250 kg a třetí místo utrhl Daniel Kopřiva který zatlačil 215 kg. Tento závodník zároveň předvedl nejhodnotnější výkon v kategorii RAW, tedy bez dresů.

Aby vše proběhlo podle pravidel rozhodovali mezinárodní rozhodčí Michaela Týnková, Monika Rovná a Martin Košnar. Dalším novým národním rozhodčím se stala Hanka Nachtigalová, která úspěšně zvládla zkoušky. Celou soutěží nás doprovázel moderátor Pavel Vacek.

Dík patří celému týmu organizátorů soutěže v čele s Jaromírem Šrucem a sponzorům, kteří akci podpořili: Hospůdka u Jožana, Pizzerie Panamera, Pneuservis - Černý, Stavebniny Versico, Elna servis, Leros - Léčivé rostliny, Zahradnictví - Cinke, Fitness Norma Žatec a firma Maxxwin - sportovní výživa,  která zajistila ceny pro vítěze. Nemalý dík patří také panu Koldovskému, oficiálnímu zástupci asociace WUAP v ČR, který zajistil ceny a výrazně se podílel na zajištění soutěže.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NAJDETE ZDE


Absolutní pořadí mužů RAW

Absolutní pořadí žen


Filip Čížek


Jarda Šruc


Petr Bolf - 270 kg

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk