MČR v silovém trojboji Staré Křečany

MČR v silovém trojboji Staré Křečany

21. dubna 2012 přivítají Staré Křečany příznivce powerliftingu, aby se zúčastnili otevřeného národního šampionátu v silovém trojboji pod hlavičkou federace WUAP.

Soutěže | 29.02.2012 | Michal Rudzinskyj

Text: Karel Koldovský


Silový trojboj se v obci Staré Křečany nepředstavuje poprvé a diváci si jistě přijdou na své. Největším tahákem pro ně bude bezesporu účast několikanásobného mistra republiky, Evropského a světového šampiona Martina Košnara, který pochází z nedalekého Rumburku. V posledních letech si na své konto pravidelně připisuje přes 1000 nazvedaných kilogramů a tak se i letos můžeme těšit na pokoření  400 kilogramů v dřepu, 300 v benčpresu a 300 v mrtvém tahu.

Zajímavostí pro diváky bude rovněž sestava trojice rozhodčích s mezinárodním statusem, která bude letos ryze ženskou záležitostí a my přivítáme Slovenku Sandru Mokrou, která je rovněž aktivní závodnicí a zdobí jí nejeden titul. Jako další se představí  vynikající benčařka, toho času na mateřské dovolené, Michaela Racková-Týnková. Trojici doplní šampionka a držitelka mnoha rekordů Monika Rovná, která se závodu aktivně neúčastní z důvodu zdravotních problémů.

Stejně jako každoročně i letos se bude soutěžit v mnoha kategoriích a my tak uvidíme dorostence, juniory, ženy, muže – open a masters. Pořadatel rovněž vypsal kategorii RAW – tedy bez vybavení.

Federace WUAP je jedinou skutečně otevřenou asociací a tak se může na národní šampionát přihlásit opravdu každý, kdo chce poměřit své síly s ostatními. Neexistují žádné registrace ani poplatky a platí se vždy  jen startovné na soutěži. Pro ME, MS a Světový pohár pak musí každý závodník v kategorii open splnit výkonnostní limit, čímž je zajištěna dostatečná kvalita účastníků.

Organizace se ujal místostarosta obce Staré Křečany, Petr Chroustovský a koordinátor WUAP pro Českou republiku, Karel Koldovský. Vybavení čítající několik tun speciálních os a kotoučů zapůjčí novoborský oddíl silového trojboje SK Metalpower.

Šampionát bude natáčet televize a záštitu nad šampionátem převzal senátor ing. Jaroslav Sykáček, který osobně předá poháry pro nejsilnější ženu a nejsilnějšího muže celého klání. Nejlepší ve svých kategoriích se můžou i díky laskavé spolupráci sponzorů těšit na medaile, poháry, diplomy a věcné ceny.

Začátek celého klání je naplánovaný na 9.30 v sobotu 21.4. v kulturním domě Staré Křečany, kde se líté boje budou svádět až do pozdních odpoledních hodin. Vstup na akci je zdarma a občerstvení na místě zajištěno.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk