Strongman – zvyšte sílu stisku!

Strongman – zvyšte sílu stisku!

Máte sílu z posilovny? Skvělé, tak to je dobrý začátek. Pokud chcete uspět ve světě silových soutěží, pak byste měli především dřepovat a provádět mrtvé tahy.

Trénink | 14.10.2009 | Michal Rudzinskyj

Autor: Robin Wright, zakladatel a správce stránek bceaa.org
Přeložil: Karel Šedivý
Zdroj: musclesportmag.com
Foto: bceaa.org, strongman.cz


Síla středu vašeho těla je totiž rozhodující. Je tady ovšem jedno ALE a tím je, že sice můžete mít silný hrudník, bicepsy, lýtka a všechny svaly jako z ocele, jenže když tu váhu nedokážete udržet, pak jí ani nezvednete!

Pracujte na síle vašeho úchopu a zvyšte také sílu vašeho předloktí. Síla středu vašeho těla a síla úchopu tvoří dohromady mocnou kombinaci, kterou lze využít v případě nejrůznějších disciplín na strongman soutěžích.

Osobně dávám přednost těžkým kladivovým zdvihům. Nejprve předvyčerpám svoje bicepsy střídavými bicepsovými zdvihy, které provádím tak dlouho, dokud ještě zvládám korektní techniku. Pak přejdu na kladivové zdvihy a jednoručky přitom držím těsně u těla. Jejich pohyb v horní fázi směřuji ke středu hrudníku. Začínám na 36kg a končím na svém maximu, které je 86kg. Provádějte malý počet opakování, řekněme tak šest, ale s maximální váhou. Počet sérií bude dvě až tři.

Poté následuje klasické klopení zápěstí a to jak standardním, tak i obráceným úchopem. Používejte lehké váhy pro 10-12 opakování ve třech sériích.

Dalším důležitým cvikem je rotace zápěstí s jednoručkou drženou v ruce (kladivová pozice). Kotoučky na jednoruční čince přesuňte do horní části její osy, pryč od vaší ruky. Předloktí si přitom opřete o lavičku a jednoručka tam bude mít dostatek prostoru, aby mohla rotovat ze strany na stranu. Můžete s ní dokonce pohybovat dopředu a dozadu. Primárním cílem tohoto cvičení je protažení a maximální možná rotace. Začněte tedy zlehka a dbejte na správnou techniku cvičení.

Silové disciplíny, kde se síla zápěstí využívá nejvíce:

  • Farmářský běh s kufry/jejich držení
  • Mrtvý tah s autem
  • Převracení pneumatik
  • Zvedání kamenných koulí (Atlas stones)
  • Hercules hold (držení dvou automobilů na nakloněné rovině v rozpažení)

Tak získejte silný úchop a jděte na to!!

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk