Kuřecí prsa na deset způsobů

Kuřecí prsa na deset způsobů

Výživa | 20.06.2012 | Michal Rudzinskyj

Text: Tereza Kalašová


Kuřecí prsa jsou i přes všechny debaty ohledně jeho kvality a zdravotní (ne)závadnosti stále velmi oblíbeným jídlem mezi sportujícími lidmi a to kvůli jeho příznivé ceně, jednoduché přípravě, nízkému obsahu tuku a jemné chuti. Pokud máte na svém menu každý den kuřecí prsa,  je dobré si s jejich přípravou trochu pohrát a improvizovat a zpříjemnit si tak svůj jídelníček. Vím z vlastní zkušenosti, jak ubíjející je jíst stále ten stejný plátek, připravený s trochou koření a ledovým salátem a věřte, že se to člověku dokáže pěkně znechutit. Proto buďte kreativní a nebojte se improvizovat! Zde předkládám několik zdravých receptů, volbu přílohy ponechám na vás, ale doporučuji nějaký dobrý zeleninový salátek a i u něj platí – vyhrajte si s jeho přípravou! Je tolik možností, jak si zdravě pochutnat…

Dobrou chuť!

S rajčetem a light mozzarelou

Na tepelně upravená kuřecí prsa položte nakrájená rajčata, navrch plátky mozzarely a dejte zapéct do trouby. Můžete dochutit lžičkou balsamicového octa.

S ananasem přelité jogurtem

Na pánvi bez tuku připravte prsa, ananas a poté přelijte studeným nízkotučným bílým jogurtem.

Plněná žampiony

Syrová kuřecí prsa nařízněte a vložte do nich několik plátků žampionů, tepelně upravte a navrch položte další plátky žampionů nebo jiných hub.

Vařená s mrkví

Zní to jako zvláštní kombinace, ale je to velice dobré! Vařená osolená kuřecí prsa smíchejte s vařenou mrkví.

Zapečená se sýrem

Tak tohle je klasika, k zapékání použijeme nízkotučný sýr (eidam nebo ementál). Na připravená kuřecí prsa klaďte plátky sýru a nechte zapéct v troubě.

Plněná švestkami

Do silného, tepelně opracovaného plátku kuřecích prsou vyřízněte otvor a vytvořenou kapsu naplňte lžící švestkových povidel. Navrch potřete ještě lžičkou povidel a dejte na chvíli ohřát do trouby.

S orestovanými mandlemi

Na pánvi bez oleje nechte trochu zhnědnout na drobno nasekané mandle a posypte jimi připravená kuřecí prsa, nebo nakrájejte na drobno a zamíchejte.

Jako omeletu s bílky a cherry rajčátky

Vařená kuřecí prsa nakrájejte na drobné kostičky a smíchejte se syrovými vaječnými bílky, na pánvi s kapkou oleje připravte jako omeletu a zaviňte do ní cherry rajčátka.

Ovoněná bylinkami

Smíchtejte bylinky (pažitka, tymián, estragon, rozmarýn….) s trochou octa a oleje. Kuřecí prsa upravte na pánvi bez oleje, potřete vytvořenou směsí a vložte na chvíli do trouby.

Kuřecí prsa se skořicí

Další zajímavá kombinace. Kuřecí prsa osolte, obalte v mleté skořici a krátce orestujte na pánvi s trochou rozpáleného oleje.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk