Organizace a řešení problematiky výživy

Organizace a řešení problematiky výživy

Zveřejňujeme další článek z obsahu publikace Kulturistika pod mikroskopem.

Výživa | 10.03.2011 | Michal Rudzinskyj

Jestliže výživu skutečně chápeme jako nedílnou součást tréninkových metod a považujeme ji za prostředek, který má nadpoloviční význam v ovlivňování růstu výkonnosti, měla by jejímu rozvoji být věnována podobná pozornost, jako ostatním tréninkovým prostředkům. Z hlediska teoretického se obecně uplatňuje metoda systémového přístupu.

Při praktickém řešení celého problému si každý musí uvědomit, že řízená výživa je ve své podstatě nejméně namáhavou cestou ke zvyšování sportovní výkonnosti. Je vždy lepší změnit systém výživy, případně ji věnovat větší pozornost, nežli neúčelně zvyšovat tréninkové dávky bez odpovídajícího efektu.

Při sestavování praktického jídelníčku je nutné vycházet z individuálních finančních i organizačních podmínek a maximálně se jim přizpůsobit , aby strava z hlediska možností  a požadavků přípravy plně vyhovovala.

Stravovací návyky jsou někdy velmi pevně zakořeněné. Jejich výrazné ovlivňování nebo změna jsou problematické již z hlediska psychického, proto je vhodné je uplatňovat postupně, zejména pokud sportovec již dosáhl určitého stupně výkonnosti.  Nejvhodnější je zavádění změn v objemovém tréninku, kdy se začíná postupným odstraňováním zásadních chyb (negativní výběr), a postupme času se stále více přechází na výběr

Bylo již publikováno
  1. Organizace a řešení problematiky výživy
  2. Sacharidová superkompenzační dieta
  3. Odstranění vody z podkoží
nejvhodnějších postupů (pozitivní výběr). Mezi nejdůležitější opatření, která se prosazují v první řadě, patří omezení živočišných tuků, nevhodných sladkostí a uzenin, pravidelnost ve stravě, vhodné časování s ohledem na trénink, omezení konzumace alkoholu.

Před přípravou na významnější soutěže některé oddíly upravují tréninkovou přípravu závodníků formou refundací, soustředění, dle možnosti se snahou o kvalitní dietní zabezpečení. Jestliže je na tuto akci upravován jídelníček, vždy musí být předem znám systém tréninku a regenerace, možnosti stravovacího zabezpečení, požadavky trenéra i sportovců. Zásadně by nemělo dojít k tomu, aby závodník v náročné přípravě musel provizorně sestavovat jídelníček ze surovin, které si sám shání.

Z hlediska dlouhodobého růstu výkonnosti i spolupráce mezi trenérem a svěřencem by mělo být v oboustranném zájmu, aby stravovací návyky byly co nejrychleji upraveny a zafixovány, protože v přípravě na soutěž je dodatečné řešení zásadních problémů prakticky těžko proveditelné a závodník se má plně věnovat tréninku a regeneraci.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk