Královský trénink hrudníku s Jay Cutlerem

Královský trénink hrudníku s Jay Cutlerem

Procvičujte prsní svaly jako Jay Cutler, když mu bylo 18 let

Trénink | 29.05.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com

 Jen těžko bychom mezi námi hledali někoho, kdo by se nechtěl pochlubit pěkně vypracovaným a masivním hrudníkem. Inspiraci, jak se k takovému cíli dopracovat, vám nyní přinášíme v podobě dvou tréninkových rozpisů čtyřnásobného držitele Titulu Mr. Olympia Jay Cutlera. Nyní máte možnost seznámit se nejen s jeho aktuálním tréninkem, ale i s tím, jak tento šampion zpracovával a budoval prsní svaly ve věku pouhých osmnácti let. O tom, že byl tehdejší trénink účinný, nemusíte mít nejmenších pochyb. Vždyť již o pět let později, tedy ve věku 23 let, se tomuto závodníkovi podařilo získat profesionální kartu.
Nutno ovšem dodat, že Jay Cutler disponuje neuvěřitelně výjimečnou genetickou výbavou. Ostatně posuďte sami. Sedm let pomáhal svému staršímu bratrovi na stavbě a občas si k tomu zacvičil. Když pak poprvé vstoupil do posilovny, vážil při výšce 175kg slušných 82kg. V té době mu bylo pouhých 18 let a během prvních čtyř měsíců dokázal nabrat téměř 23kg svalové hmoty. Za další rok tréninku už jeho hmotnost atakovala hranici 118kg, což je mnohem více, než kolik se podaří nabrat většině z nás, přestože poctivě trénujeme z plných sil třeba i dvacet let, jíme tolik jídla, že by to nasytilo celou vesnici a užíváme veškeré známé doplňky výživy.

 

Jeho hrudník ale neměl vždy takové kvality, jaké má dnes. Jay k tomu říká: „Když jsem byl mladší, můj hrudník zaostával snad nejvíce ze všech svalových skupin. Dokonce i dnes si nemyslím, že by se zcela vyrovnal mým ostatním partiím.“ Vysvětlením pro tuto skutečnost jsou enormně velká ramena, která při cvičení přebírají velkou část práce, přičemž na samotný hrudník se už tolik nedostane. I to je důvodem, proč na hmotě prsních svalů musel tvrdě pracovat nejen Jay, ale třeba i Dennis Wolf či Evan Centopani.

Pokud se rozhodnete jeden z následujících tréninků vyzkoušet, nemyslete přitom zbytečně na to, jak velkou zátěž Jay Cutler používá. Snažte se být silnější a mohutnější, avšak pouze za předpokladu, pokud dodržíte správnou techniku cvičení.

Nespoléhejte se tedy na tréninkového partnera a jeho dopomoc. Pokud dokážete cvičit tvrdě, ale víceméně sami a nešidit přitom formu, jedná se o klíč k vašemu úspěchu. V opačném případě je jakákoliv nadlimitní zátěž kontraproduktivní. Existuje spousta hlupáků, kteří sice třískají s kotouči, ale jejich postavy rozhodně nevypadají na to, že by se měli čím chlubit. A navíc se ještě považují za kulturisty. Pokud si vítěz Mr. Olympia neláme hlavu s tím, že není nejsilnějším mužem v širokém okolí, proč byste si s tím měli dělat starosti právě vy? Níže se už seznamte s tréninkem, kterému Jay Cutler důvěřuje a který mu pomohl vybudovat jeho královský hrudník.

Trénink hrudníku podle Jay Cutlera

Tlaky s jednoručními činkami hlavou nahoru     2 x 12-15 (zahřívací série)
Tlaky s jednoručními činkami hlavou nahoru     3 x 10-12
Tlaky na rovné lavici na Smithově přístroji     3 x 10-12
Rozpažky hlavou nahoru     3 x 10-12
Kliky na bradlech     3 x 10-12
Tlaky s velkou činkou hlavou dolů     3 x 10-12
Pullover s jednoručkou     3 x 12

Trénink Jay Cutlera kolem roku 1992 (věk 18 let)

Tlaky s jednoručními činkami hlavou nahoru     4 x 10
Rozpažky     4 x 10
Peck Deck     4 x 10
Tlaky s velkou činkou na rovné lavici     4 x 10
Střihy s kladkami     4 x 10


Tréninkový split Jay Cutlera

Den č. 1: hrudník a lýtka
Den č. 2: záda a trapézy
Den č. 3: ramena a paže
Den č. 4: nohy

*Odpočinkové dny zařazuje Jay podle potřeby. Někdy odjede všechny čtyři tréninkové dny za sebou a až teprve poté zařazuje den volna.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk