Lukáš Osladil - 2 týdny před Olympia Weekend 2012

Lukáš Osladil - 2 týdny před Olympia Weekend 2012

Přinášíme vám další zajímavé informace z místa přípravy Lukáše Osladila, kterého za necelé dva týdny čeká největší kulturistická soutěz planety.

Rozhovory | 17.09.2012 | Michal Rudzinskyj

Lukáši, jsi poměrně čerstvým nováčkem v profesionální kulturistice, který na první profi soutěži Toronto Pro Supershow do 212 liber získal neuvěřitelné první místo. Jaké si měl pocity, jaká byla konkurence a vůbec, můžeš nám o ní něco říci?
Profi kartu jsem získal začátkem roku 2012, po té začaly plány, na jakou soutěž jít. V úvahu přišlo již zmíněné Toronto Supershow, a nebo Europa Supershow v Dallasu. Nakonec jsem se rozhodnul pro Toronto a to z několika důvodů: nikdy jsem tam nebyl a předem bylo domluvené focení a tréninkové video pro Musclemag, které mělo proběhnout minulý rok v Londýně, ale nakonec k tomu nedošlo. První fotky již vyšly v říjnovém čísle, kde je na titulní stránce Kai Greene. Focení tedy proběhlo po mém prvním profesionálním startu ve dvou dnech. Fotilo se venku, kolem garáží, mezi lidmi, a také se dělaly tréninková videa, rozhovory apod. A to se bude postupně zveřejňovat v nejbližší době. Ale abych se vrátil k soutěži. Za největšího konkurenta jsem považoval Gaetana Cisternina, který už byla také na Olympii v té nižší váhové kategorii. Celá ta příprava byla nejdelší v mém životě, zahájil jsem ji v létě 2011 objemovkou, to ručička na váze ukazovala 95 kg a když jsem s nabíráním končil, což bylo koncem února, ukazovala 112 kg. Pak jsem to sundal na nějakých 95,3 závodních kg. Přípravu jsem konzultoval s Ramonem z Argentiny, je to rozhodčí a připravoval několik kulturistů, spolupracoval i s Eduardem Correou v přípravě na MS před několika lety. Radil mi v objemu, rýsovacím období a v podstatě i v posledních dnech mé přípravy.

Čekal jsi, že bude první místo?
Jel jsem tam s tím, že udělám co nejlepší formu a tím, že to je váhově omezené, nevidím důvod, proč bych já nemohl být ten první. Dá se to srovnat například s MS nebo amatérskou Olympií. Formu jsem ale neměl životní, z mého pohledu tomu chyběla ještě ostrost, možná trochu méně vody. Tím to je pro mě lepší, že jsem to vyhrál s takovou formou, která nebyla 100%. O to více to můžu na Olympii doladit. Třeba pro Masooma Butta to bude horší něco vylepšovat, protože byl ostrý, hluboký a byl prostě připravený nadoraz. Na té ostrosti právě pracuji a i když budu o něco lehčí, budu v lepší formě, než byla v Torontu.

Jaký úspěch měla tvoje volná sestava, která není obvyklá mezi ostatními závodníky?
Moje sestava měla překvapivě velký úspěch, divákům se moc líbila, protože mám v sestavě neobvyklé pózy a neobvyklou prezentaci mých svalů, kterou nikdo nedělá. Takže to zaujalo. Diváci to završili velkým aplausem.

Touto pozicí ses kvalifikoval na Olympia Weekend do 212 liber, která je hodně našlápnutá a bude s tebou v kategorii další český profesionální kulturista Petr Vaniš. Docela dobrou zprávou pro tebe a další závodníky je, že Kevin English, 3násobný vítěz 212 Showdown, se nedávno zranil a musel ukončit svou přípravu. Jak vidíš své možnosti na umístění?
Jak jsem říkal, chci se ukázat v té nejlepší formě. Tzn. nejostřejší, nejkvalitnější a nejtvrdší, co jsem kdy byl a zase budu bojovat o nejvyšší příčku. Mám na to necelých 14 dní a pracuji na tom, aby to tak bylo. Každá Olympia ani ta 212 není procházka růžovým sadem, jsou tam jména, která jsou známá. V popředí bude David Henry, Flex Lewis, Eduardo Correa a každopádně tam chci být i já.

Poslední tři týdny se připravuješ v Miami Beach u Jarky Lorie Schneider (Jarka´s gym), která ti umožnila vytvořit co nejlepší podmínky pro završení tvé finální přípravy…
Tuto spolupráci mi domluvil můj manažer Pavel Šniager, který s Jarkou navázal kontakt někdy po Torontu. Mám to taky jako takové soustředění, mám k dispozici posilovnu, jídlo, které potřebuji, pěkné ubytování a doplňky výživy. Je to pro mě ideální závěrečná příprava před Olympií a jsem s tím maximálně spokojený. Nečekal jsem, že to bude až takové a jsem za to Jarce i Pavlovi vděčný.

Proč zrovna Miami a proč zrovna Jarka Lorie Schneider?
Hlavním důvodem bylo zviditelnění ve velkých amerických médiích, jako je Muscular Development, Flex, RX Muscle apod. Protože český kulturista většinou není moc známý. Pracuje se na tom a myslím si, že docela úspěšně. Splní se to, co jsem očekával.

V pátek 14.09. ti Jarka domluvila focení a společný trénink s Billem Wilmorem, vítězem Toronto Supershow otevřené kategorie a Indií Paulino, známou v kategorii Bikini. Oba dva se připravují na Olympia Weekend. Jak sis toto focení užíval?
S Billem jsem se setkal už v Torontu, v rozcvičovně jsme se spolu bavili snad o všem. Ráno než Bill přijel na natáčení společného tréninku, jsem se cítil hodně unavený, protože jsem měl nedostatek sacharidů, ale pak jsem se do toho dostal a už to bylo dobré. Jak s Indií, tak i s Billem se udělalo několik dobrých fotek, takže opět dobrá propagace.

Příští týden máš domluvenou další schůzku a focení a to s Vincem Taylorem, velice známým profíkem, perfektním pozérem. Stejně jako Bill Wilmore i Vince se připravuje na Master Olympii. Těšíš se na toto setkání?
To víš, že se těším, protože ho znám z dob, kdy jsem začínal závodit, z prvních časopisů, snad v roce 1991. Je to jeden z těch první, které jsem znal. Rád se s ním setkám, popovídám a doufám, že vznikne zase několik dalších pěkných fotek. Každé setkání s takovouto osobností mi dělá velkou radost.

Ještě mi řekni, než odejdeš do Jarka´s gym na kardio, jaké máš plány po Olympii, jak soutěžní, tak i osobní?
Olympií ještě nic nekončí, protože týden na to jedu do Indie, kde se koná Sheru Classic, takže budu asi dva dny v Praze a pak letím do Indie. Bude to dost náročné, ale nějak to zvládnu. A pak 27.10. mě čeká poslední soutěž EVL´s Prague Pro, která se bude konat v domácím prostředí. Po této soutěži plánuji s mojí přítelkyní Leonou 10denní dovolenou v Los Angeles, v New Yorku. Ale vzhledem k tomu, že si dálkově dodělávám maturitu, nechci moc zmeškat. Tento školní rok mě čeká maturita a nechci to podcenit. Je to pro mě důležitá součást mého života. Další závody mě budou čekat opět v těchto obdobích.

Chtěl bys v závěru rozhovoru někomu poděkovat?
Chci poděkovat majiteli SK Powerbulls Třeboň Pavlovi Šniagerovi, mému manažerovi, který se snaží mě podporovat. Také firmě Aminostar se svou sportovní výživou. Užíval jsem je po celou dobu mé přípravy a jsem s nimi spokojený. Dále chci poděkovat Jarce Lorie Schneider, že mi po spolupráci s Pavlem, umožnila vytvořit toto zázemí a propagaci mě, jako začínajícího profi kulturisty. Děkuji své přítelkyni Leoně, že to se mnou v přípravě vydržela a podporovala mě. Má pochopení pro mé bez sacharidové stavy, kdy se mnou není žádná zábava, že mi připravovala jídlo. Děkuji svým fanouškům, kteří sledují moji přípravu, za jejich kladné ohlasy a komentáře.


A na závěr jedna nečekaná momentka!

 
 
 

Související články

Cesta Lukáše Osladila na Mr. Olympia 2012 - 1. část
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk