Tomáš Procházka - rozhovor s prezidentem ČSNS

Tomáš Procházka - rozhovor s prezidentem ČSNS

Tuto sobotu se v Karlových Varech uskuteční Mistrovství světa v naturální kulturistice mužů a fitness žen.

Rozhovory | 26.06.2012 | Michal Rudzinskyj

Proto jsme neváhali a promotérovi položili několik otázek k pořádání tak významné soutěže, jakou je MS.

Tomáši, za pár dní se v Karlových Varech koná Mistrovství světa v naturální kulturistice mužů a fitness žen. Přípravy se již blíží k samotnému závěru. Jak moc náročné je uspořádání takovéto akce?
Už vzhledem k tomu, že jsem se k těmto otázkám dostal těsně po půlnoci, je asi jasné, jak vypadají mé současné dny.. Protože už mám za sebou hodně zorganizovaných soutěží, myslel jsem, že to bude jednodušší, ale akce tohoto rozsahu  vyžaduje mnoho činností, ve kterých musím spoléhat na další lidi a v tom je občas problém :-)
Naštěstí jsem se ale do příprav pustil již cca před rokem, a proto jsem přesvědčen, že výsledek bude velmi dobrý. Já osobně už se moc těším na soutěž a hlavně všechny ty úžasné lidi, kteří se v prostředí naturálů pohybují.

Místa konání tohoto sportu proputovala již řádku měst, kulturních domů a sportovišť, ale nyní uvidíme Mistrovství světa v Karlových Varech v KV Aréně (zimní stadion Karlových Varů). Proč zrovna toto místo?

Karlovy Vary byly pro tuto akci jasnou první volbou, protože jsem se zde narodil a celý život působím, ČSNS zde má svoje sídlo atd. Přesto stačilo málo a soutěž by se musela konat jinde, naštěstí se ale podařilo získat žáštitu a velkou podporu primátora města K. Vary Ing. Petra Kulhánka, což mi umožnilo nadále pracovat na splnění jednoho ze svých pořadatelských snů. Problém byl právě v místě konání, neboť Hotel Thermal, kde se doposud konaly všechny naše soutěže v rámci K. Varů, je po změně termínu zahájení v tuto dobu obsazen věhlasným Mezinárodním filmovým festivalem. KV Aréna byla tudíž jediným možným řešením, zásadní rozdíl je však v cca čtyřnásobně vyšších nákladech oproti Thermalu. Poté, co se však velkoryse ujala MS jako druhý generální partner firma Aminostar, bylo víceméně rozhodnuto a my od té doby naplno pracujeme na tom, abychom naopak dokázali co nejlépe využít předností této moderní sportovní haly.

Lístky jsou už nějakou dobu v prodeji. Jaká je kapacita arény pro tyto účely a s jakou diváckou přízní počítáš?

Nedělám si iluze o tom, že by se náhle naturální kulturistika stála diváckým trhákem, ale ve svých představách a přáních počítám s cca dvojnásobnou návštěvou oproti národním soutěžím, i když i takový počet se v ohromné Aréně tak trochu ztratí. Scéna a hlediště je ale myslím velmi dobře zvoleno tak, aby bylo možné vytvořit bouřlivou motivující atmosféru pro všechny sportovce.

Bude součástí klání i nějaká sportovní výstava?

Nejedná se přímo o výstavu, ale spíše o přezentaci hlavních partnerů MS, spojenou se špičkovým programem f. 3D Fitness, jejíž lektoři v čele s Vladimírem Valouchem, mistrem světa ve sportovním aerobiku, budou v průběhu celého dne předvádět ukázky nejnovějších trendů ve fitness. Dominantní ale ve foyer samozřejmě bude prezentace a ochutnávka doplňků výživy f. Aminostar, generálního partnera MS. Zpestřením také bezesporu bude tradiční divácká soutěž v Bench pressu na počet opakování s určitým procentem tělesné hmotnosti, u které budou přítomni i naši hosté, populární zpěváci a sportovci Vašek „Noid“ Bárta, který je oficiálním patronem naturální kulturistiky i MS a Martin Maxa. Velmi atraktivní bude pro návštěvníky akce určitě i výstava luxusních terénních vozů zn. Range Rover.

Kolik závodníků je na MS nahlášeno a z jakých koutů světa?
Přiznám se, že jejich počet v tuto chvíli neznám, hlídám příliš velké množství věcí, ale mělo by to opět posunout rekord v počtu sportovců na soutěži, které jsem doposud pořádal. Každopádně se potvrdila účast sportovců minimálně ze 3 kontinentů, Evropy, severní Ameriky a Austrálie. Velký zájem je také ze strany 3-4 zemí z Afriky, ale vypadá to, že se sem kvůli potřebným vízům nakonec tito sportovci bohužel nedostanou. Třeba nás ale ještě překvapí, ještě dnes mi přišel např. e-mail z Egypta, že se stále snaží to vyřešit. Celá soutěž bude mimo jiné jakýmsi odrazovým můstkem pro rozmach federace INBA World v Evropě, který by se měl naplno projevit na INBA MS 2013, které chce uspořádat přímo vedení světové federace v Řecku.

Nedávno jsme spolu mluvili, říkal jsi, že všichni čeští závodníci, kteří se na MČR dostanou do finále, budou moci reprezentovat ČR na MS. Uvidíme tedy všechny finalisty, nebo se změnila kritéria?
Úplně všechny neuvidíme, ne z důvodu změny kritérií, ale přeci jen si někteří na takovou soutěž nevěří, což je svým způsobem škoda, ale je mi jasné, že příprava je pro naše amatérské sportovce časově i finančně náročná. Naprostá většina jich ale zde samozřejmě bude, celkově bych to tipoval na cca 35 nejlepších českých naturálních kulturistů a fitnessek.

Konkurence bude asi obrovská, na koho z našich závodníků sázíš, že by mohl získat jednu z cenných kovů?

Těžko říci, jak nabité budou jednotlivé kategorie, mnoho jmen je pro nás neznámých.  V mužských kategoriích hodně věřím např. našim vynikajícím juniorům, kterých je zde hned několik, do pořadí ale budou chtít určitě promluvit všichni úspěšní účastníci nedávného Aminostar MČR 2012. Jsem velmi rád, že v každé kategorii budeme mít komu fandit. Podobně zajímavé budou souboje ve všech ženských kategoriích.

V průběhu soutěže určitě uvidíme i několik doprovodných programů...
Jak už jsem zmiňoval, probíhá v průběhu celého dne ve foyer 3D Fitness show, propojené s prezentací f. Aminostar a dalších firem. Během slavnostního finále se na pódiu prostřídá kromě ukázek dětského fitness velké množství osobností z prostředí evropské i světové naturální kulturistiky, v krátkém hudebním programu uvidíme zpěváky Vaška Noida Bártu a Martina Maxu, podle posledních informací nás plánuje navštívit i jedna z největších osobností, která v minulosti velmi výrazně ovlivnila vývoj kulturistiky v ČR, to by bylo takové příjemné symbolické ocenění naší práce, které si ale zatím necháme pro sebe ...

Pořádání této soutěže musí být velice finančně náročné, kdo všechno MS podpořil?
Generálními partnery MS 2012 jsou f. AMINOSTAR a Město Karlovy Vary. Hlavními partnery jsou f. REDOT reality, Financial Angels, Auto Dajbych a slovenská firma INFORM.

Cca čtvrtina nákladů však přesto zbývá na menší reklamní partnery, často fandy ČSNS, bez kterých bychom to též nezvládli.

Na závěr bych chtěl nesmírně poděkovat všem, kteří se jakkoli podílejí na tom, aby se mohla taková akce uskutečnit u nás v ČR.


KV Aréna bude hostit MS 2012

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk