Victor Martinez se zúčastní letošní soutěže Mr. Olympia - rozhovor

Victor Martinez se zúčastní letošní soutěže Mr. Olympia - rozhovor

Rozhovory | 25.06.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Necelých šestnáct týdnů před letošní soutěží Mr. Olympia rozvířila klidné vody kulturistických médií zpráva o záměru Victora Martineze startovat v Las Vegas. A není se čemu divit, vždyť Martinez byl zadržován ve vazbě až do letošního 27. dubna. Sedm měsíců se samozřejmě podepsalo na ztrátě obvyklé formy, a zatímco jeho největší soupeři naplno trénovali a zásobovali svoje těla potřebnými kaloriemi, Martinez po sedm dlouhých měsíců ztrácel na svojí hmotnosti, která nakonec byla nejlehčí od doby, kdy byl teenager.

V následujícím rozhovoru, který Victor Martinez poskytl multimediálnímu vydavatelství Musculardevelopment, se dozvíte o jeho současné formě, plánech i soutěžní strategii na blížící se soutěž Mr. Olympia.

Victore, kdy přesně ses rozhodl, že se pokusíš soutěžit na Mr. Olympia a jaké byly hlavní faktory, které tvoje rozhodnutí ovlivnily?
To rozhodnutí bylo spíše něco jako proces, který mi běžel v hlavě takřka ode dne, kdy mě na konci dubna propustili. Nakonec mi z toho vyvstalo to, že bych nepokládal za správné vynechat Olympii i když je všechno proti mně. Nikdy jsem ale nepřipustil, aby mě to odradilo od veškerých mých záměrů a abych začal s přípravou až teď.

Jen pro informaci – kdy byla uzávěrka podpisu kontraktu pro kvalifikované účastníky Mr. Olympia?
Bylo to před několika týdny a nebudu vám lhát – váhal jsem s podpisem, který znamenal pochopitelný závazek. Mým hlavním cílem není získat zpět všechny ty svaly, ale jejich kvalitu. Je tady Phil, Kai, Branch a Wolf. To všechno jsou velcí soupeři a já rozhodně nepodceňuji jak je samotné, tak to, s čím se budou chtít na pódiu představit.

Jaká je tvoje současná váha a v jaké jsi formě? Pořád přibíráš a máš pocit, že díky té dlouhé pauze během dalších týdnů možná nabereš další hmotu?
Momentálně mám téměř 119 kg, což znamená, že jsem během sedmi týdnů nabral 19 kg. Když to spočítáme, je to v průměru 2,7 kg svalů za týden. Můžu nabrat více, než kdykoliv předtím? To netuším. Kdyby mým záměrem nebylo nasadit tvrdou dietu před Olympií, tak si myslím, že by to bylo možné. Ale abych zvláště za daných okolností říkal, že budu ve formě a větší, než kdykoliv předtím, tak to ne. Nechtěl bych dělat podobně bláznivá prohlášení.

Borci ze staré školy jako třeba Arnold se v mimosezónním cyklu drželi na lehčí váze a s blížící se soutěží nabalovali svaly a zároveň rýsovali. Dnešní závodníci se snaží nabrat nejdříve co nejvíce hmoty a pak zařadit dietu. Od doby Levronova návratu bys byl prvním profesionálem, který by se o něco takového v duchu staré školy pokusil. Mluvil jsi o tom s Kevinem anebo s někým jiným? Budeš se takhle připravovat poprvé, ne?

S nikým jsem to neprobíral. Všechno je to jen metoda pokusu a omylu. Cítím se skvěle a mám také více energie, jako jsem už dlouho neměl. Ve skutečnosti ani moc dietu nedržím. Jím čistou stravu a nabírám.

Myslíš si, že budeš přibírat i v následujících několika týdnech? Tedy třeba do chvíle, než ti do soutěže bude zbývat 8-10 týdnů?
Jistě, to je možné. Musím ještě nabírat, protože při pohledu do zrcadla ještě pořád nevidím svalovou tloušťku a plnost, jakou bych si představoval. A to nezmiňuji detaily a kvalitu. Následujících 15 týdnů budu muset na sobě ještě hodně zapracovat.

Nemáš třeba obavy z toho, jak by to poškodilo tvoji reputaci, kdybys skončil na horším místě než loni, tedy na čtvrtém? Nebo máš pocit, že díky okolnostem stejně nikdo neočekává, že by sis vedl podobně dobře?
Nikdy bych nepodepsal smlouvu, kdybych si nemyslel, že budu schopný vést si minimálně stejně dobře ne-li lépe jako loni. Ale jak jsi zmínil – vím, že spousta lidí bude zpochybňovat moje šance a to je v pohodě. Rád lidem dokazuji, že se mýlí. To mě baví.

Předpokládám, že se vrátíš zpátky i do Madridu, abys obhajoval svůj titul z Arnold Classic Europe. Zúčastníš se opět i Sheru Classic v Indii?
Tím si ještě nejsem úplně jistý. Je to přeci jen dlouhá cesta tam i zpět a je to právě v době mezi Olympií a Arnold Europe. Loni jsem to absolvoval, ale bylo to náročné. Ještě uvidíme, ale momentálně plánuji pouze dvě soutěže a to Olympii a Arnold Europe.

Ještě nikdy ses nepřipravoval na soutěž po tak dlouhé odpočinkové pauze. Jak jsi na tom duševně a fyzicky 15 týdnů před soutěží když to porovnáš s tím, jak se cítíš normálně?
Jak už jsem řekl, cítím se dobře, ale ještě pořád musím pracovat na tom, abych to všechno zvládnul. Za normálních okolností bych teď vážil skoro 125 kg, ale současně bych začal i s dietou. Tohle je naprosto jiný scénář, než jaký jsem kdy zkoušel a já prostě jen žiju daným dnem, trénuju naplno a jím spoustu kvalitní stravy.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk