Jiří Exner - rozhovor

Jiří Exner - rozhovor

Dnes vám přínašíme rozhovor s letošním mistrem České republiky z Třince v kategorii mužů nad 180 cm a bronzovým s Mistrovství Evropy IFFNB z Českých Budějovic Jirkou Exnerem, který je nejen špičkovým sportovcem, ale také výnikajicím promoterém soutěží v naturální kulturistice.

Rozhovory | 08.09.2011 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Jan Číbik
Foto: svetkulturistiky.cz


Jirko, předem gratuluji ke všem tvým sportovním uspěchům z letošní jarní sezony.

 

Jirko, je kulturistika prvním sportem co děláš na vykonostní úrovni, nebo si provozoval i jiné sporty?
Honzo provozoval jsem spoustu sportů, za zmínku stojí hlavně fotbal a to výkonnostně od 6 do 20 let. Kvůli potížím s koleny (mám za sebou tři artroskopie) jsem musel s nekoordinovanými sporty přestat a v tu chvíli přišel konečně čas na činky, které jsem si ještě jako aktivní fotbalista zamiloval. Nebyla to jen nutná rehabilitace a posílení svalů okolo kolen, ale začátek nové životní etapy, neboť o kulturistickém životním stylu jsem už jako teenager uvažoval a snil o svalnatější postavě a větší síle... V tu chvíli jsem si uvědomil, že kliky, posilování s pružinami a pár lehkých jednoruček musí být rozšířeno o plnohodnotnou sestavu železa, jenž nabízela malá místnost spojená s garáží u mého kamaráda Hynka Šimečka. Hynek už nějakou dobu posiloval a pomohl mi se základy. Pak už nebylo úniku, protože nás železná hra pohltila na plný úvazek - a s nostalgií můžu říci, že tyto začátky v místnosti přibližně 12 m čtverečních byly nejlepšími v mém "fitness-kulturistickém" životě..!

Jaké byli prozatím tvé největší uspěchy na soutěžích v naturální kulturistice?
Před 5 lety jsem se konečně odhodlal a zavolal Tomáši Procházkovi, okamžitě jsem věděl, že mluvím s vyjímečným člověkem s vyjímečnými sny a cíly. Ještě ten rok jsem závodil na Redot Natural-Cupu 2006 ve Varech a z jedenácti skončil devátý. Kluci okolo mě vypadali jako vytesaní ze žuly (tehdy zaslouženě zvítězil Ríša Chromík) a pro mě to byl ten správný impuls začít dělat kulturistiku konečně naplno a borcům typu Davida Slevinského a Davida Šlechty se o kousek přiblížit. Rok a půl poté jsem se již vešel do finále a s nadšením přijmul šesté místo v Praze - jaro 2007. Za další rok opět podzimní Karlovy Vary a první placka - stříbro za Míšou Pliešovským. Uplynul rok a Erik byl mezi námi chlapy, tak jsem s pokorou přijmul další stříbro za ním v Přerově a o dva týdny později znovu 2. místo - tentokrát z Evropy, jenž se konala premiérově u nás a to v mých srdcových Varech. Přišla pauza rok a půl a návrat na jaro tohoto roku, kdy jsem na Mezinárodním mistrovsví České republiky skončil opět (potřetí) druhý za Erikem Tóthem, ale mezi čechy první, takže titul Mistra ČR.:) O dva týdny přišla organizace ME v Českých Budějovicích, kde jsem díky Tomovi Procházkovi a Pavolovi Ferencovi, jenž vše co se organizování závodu týče i beze mě v Budějovicích báječně zvládli a já si mohl konečně zazávodit na domácích prknech, navíc jsem získal skvělý bronz!:)

Jaká je tvá výška a objemová hmotnost a kolik vážíš na soutěži?
Poslední roky se snažím držet si svoji mimosoutěžní váhu do 10 kg nad soutěžní minimum, což při mé výšce 181 cm znamená do 92-94 kg v objemu.

Co na tvé sportování říka tvá manželka a tvoje blízké okolí?
Lucka je zlato a věří v můj životní styl, plně mě podporuje v přípravách na závod i přípravách spojených s organizováním závodů. Myslím, že jsem podobně jako Tom Procházka, našel jedinečnou oporou po svém boku, jenž sdílí naši naturální vizi a myšlenku..! Také maminka s dlouholetým přítelem Mírou (který je spíš už mým otcem) velmi fandí Naturální kulturistice jako o život a ikony, jako Lukáš Hujsl nebo Erik Tóth, jsou pro ně soustem pro fandění, když sám nezávodím. :-)

Můžeš načrtnout tvůj objemový jídelníček?
Miluji jídlo a od každého snad něco, takže se vůbec nešidím. Se svým rychlým metabolismem bych se musel vyloženě přejídat sladkostmi, abych přibral nad míru, ale základem je mi samozřejmě strava kulturistická tzn. ze sacharidů, nejčastěji rýže, pak ovesné vločky, žitný chléb, ovoce a zelenina, z bílkovin mi nejvíc svědčí hovězí a krůtí maso, celá vejce (občas jen omeleta ze 6 bílků a dvou žloutků..), navečer tvaroh a nárazově nějaký protein. Pro mě jsou velmi důležité i tuky, z nich mnoho čerpám z nesolených směsí ořechů, olivový a řepkový olej, a protože ryby hlavně chytám, ale moc nejím, tak suplementuji Omega 3 :-) Občas si dám i kvalitní pizzu, ale bílá mouka mi nedělá dobře, takže je to jen zřídka,  spíše ujíždím na zmrzlině a to v každém ročním období :-)

Jaký trénink používáš v objemu a jak se mění potom v přípravě na soutěž?
Trénink v objemu je většinou 2+1 + 3+1 a v dietě jedu to samé, ale většinou dvoufázově krátké intenzivní tréninky do 45 minut, což činí celkem 10-12 tréninků týdně a dva dny odpočinku k tomu (zde dělám jen strečink nebo lehkou aerobní aktivitu). Vzhledem k faktu, že jezdím celý rok hodně na kole, na redukci tuku aerobní trénink ve fitness nepřidávám..

Vím, že si vášnivý rybář a některé tvé ulovky, které jsem viděl na fotkách vypadají jako malí žraloci :-), kam je jezdíš lovit?
Ano rybařina je již od mých ranných dětských let mým velkým koníčkem, a protože miluji přírodu a pobyt v ní je pro mě odměnou, často (vzhledem k nedostatku času poslední roky spíš zřídka) unikám někam k řece či rybníku a sbírám energii. :-) K mým nej ůlovkům patří např. sumec dlouhý 220 cm o hmotnosti kolem 70 kg, ale letos se začínám specializovat spíše na kapry a amury.

Máš nějakého sponzora, který ti nějak pomahá s tvou sportovní přípravou?
Sponzora vyloženě nemám, ale rád bych poděkoval za možnost reklamní spolupráce všem, jenž mi pomáhají s pořádáním závodů, což vyžaduje o mnoho větší investice, než individuální příprava naturála.

Jaký máš cíl, čeho by jsi chtěl ještě dosáhnout ve sportu?
Upřímně jsem nadšený z toho, co se mi za poslední tři roky mezi naturály podařilo. Kdo se v kulturistice trochu vyzná, jistě zaregistruje, že nemám ideální dispozice a můj somatotyp je vhodnější spíš na atletiku či fotbal, než vyloženě na plné tvary správného kulturisty, takže fakt, že se můžu bez větší ostudy měřit s borci kalibru svěle geneticky vybavených chlapů, jako je Erik Tóth nebo Lukáš Hujsl či mnoho dalších a stát s nimi na jednom pódiu ve finále, tak to jsou pro mě splněné sny!

Je o tobě známo že si nejen závodník v kulturistice, ale že jsi také pořadatel soutěží, jak se to dá skloubit se závoděním? Pořádání závodů a závodění samotné k tomu, se dá skloubit jen za předpokladu, že za Tebou stojí andělé strážní celého organizačního týmu v čele s Tomem Procházkou a dají ti možnost jít si to na domácích prknech pořádně zmáčknout..! Za to jim všem patří veliké díky, sám bych to nezvládl ani jedno..!

Můžeš mi říci, Jirko, své maximalní treninkové výkony?
Již dávno jsem přestal s maximálními pokusy v benči, dřepu atp., neboť má křehčí kosterní stavba tím velmi trpí, zejména kolena a rameno, ale rád si stále zacvičím s pořádným kusem železa tak např. nyní odcvičím se 40 kg jednoručkami na ramena, 100 kg v šikmém benči a třeba 120 kg čelní dřepy, to vše v sériích o 6-10 opakováních.

Máš nějaké kamarády mezi soupeři, s kterými se potkaváš na podiu?
Mám pocit, že kamarádi jsme tam všichni, a i když je rivalita, tak zdravá, i v tom je Naturální kulturistika jiná a já se vždy těším, jak si podám ruku se soupeři, kteří mě vždy zaslouženě porazili.

Jaké používáš doplňky stravy v předsoutěžní přípravě?
Prakticky skoro žádné, spíše jde vše z plnohodnotné stravy doplňené Pangaminem a Omega 3, ale rád své tréninky a mentální soustředěnost v práci okořením NO produkty, zkoušel jsem v objemu třeba Tribullus, jenž mi v síle dost pomohl. Nevyhovuje mi samotný Creatin. Vitaminy získávám z přírodních produktů, jako je Mladý ječmen, pomáhá mi i na klouby, které dvakrát do roka ošetřím i několikaměsíční dávkou Condrodulfu a Ajurdvédského čaje na kloubní pohyblivost. O dost více investic za doplňky stravy přidávám v přípravách na závody, kdy se v redukci tuku snažím udržet co nejvíce svaloviny...

Děkujeme za rozhovor a přejem ti mnoho dalších soutěžních úspěchů a spoustu perfektních závodů jako promotérovi.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk