Nick Scott - rozhovor (2. část)

Nick Scott - rozhovor (2. část)

„Co získáte, když přijdete o všechno? Nové možnosti.“

Rozhovory | 19.05.2010 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Nick Scott - rozhovor (1. část)


Druhá část rozhovoru s handicapovaným závodníkem v kulturistice Nickem Scottem.

Užíváš nějaké suplementy nebo raději volíš přirozenou stravu?
Konzumuji velké množství zdravě připraveného jídla z přirozených zdrojů, ale současně pevně věřím, že suplementy pomáhají. Pokud se této oblasti týče, skvělou nabídku od spalovačů tuku po výstavbové koncentráty má firma Cellucor. Díky užívání těchto přípravků se mi podařilo zaznamenat skvělé výsledky. Bezvadné jsou zejména produkty Lean Muscle System, Extreme Weight Loss system či M5. Se skvělými výrobky i samotnou společností jsem spokojený a tak jsem s nimi podepsal dohodu o vzájemné spolupráci. Pokud uvedete při objednávce kód WCBB (pozn. WheelChair BodyBuilding), pak dostanete 10% slevu. Další skvělou společností je SciVation, která mě rovněž sponzoruje. Oblíbil jsem si jejich Xtend, Whey, Knockout a další produkty. Výsledky, kterých dosahuji, dociluji pomocí vzájemné kombinace jednotlivých doplňků.

Jaké soutěže ses naposledy zúčastnil, jak jsi dopadl a jaké vystoupení je před tebou?
Mojí poslední soutěží, na které jsem zvítězil, bylo zmíněné profesionální vítězství. Co se týče dalších vystoupení, budu teď exhibičně vystupovat každý víkend od Kansas City po Boise a Filadelfii. Snažím se hodně cestovat, abych připomněl, že existuje kulturistika vozíčkářů a rovněž i tanec pro vozíčkáře. 4. června si zasoutěžím na Philadelphia Festival a ve stejném měsíci mě čeká vystoupení na soutěži USA Wheelchair Championships, která se bude konat v Louisianě.

Kde žiješ? Bydlíš s rodiči nebo máš přítelkyni či rodinu?
Bydlím jižně od Kansas City ve státě Kansas a s bratrem máme společný pokoj. Kvůli povinnostem týkajících se provozování vlastního suplementového obchodu a aktivit, které mám téměř každý víkend, jsem doma jen málokdy.

Odkud si myslíš, že pochází tvoje vnitřní síla?
Když mi byla diagnostikována paraplegie a bylo řečeno, že je fyzicky nemožné, abych ještě někdy mohl chodit, část mého Já zemřela a další se zrodila. V tom okamžiku bylo jedno, zda je sklenice poloprázdná nebo poloplná. Byl jsem šťastný za to, že tu pomyslnou sklenici mám.

V počátcích jsem se sám sebe opakovaně ptal: „PROČ ZROVNA JÁ?“ Časem jsem přišel na to, že jsem dostal dar, kterým byla druhá šance. Čas utíká a každý den, který uplyne, už nemůžeme vrátit zpět. Snažím se žít zkrátka naplno a z každého dne vytěžit to nejlepší. Život se tak před mýma očima otevírá dokořán.

Máš nějaké motto nebo radu, o kterou by ses rád podělil?
Co získáte, když přijdete o všechno? Nové možnosti.

Máš nějaké nové fotografie nebo videa?
Nedávno jsem na Facebooku založil stránky, na které budu pravidelně přispívat novinkami. Stejně tak se ale můžete podívat na moje internetové stránky www.NickFitness.com. Na pravé straně se můžete podívat na odkaz na Facebook, MySpace, BodySpace, YouTube a mnoho dalších.

Aby měli lidé přehled o novinkách, dělám vše jednoduše. Rovněž mám k dispozici i členskou sekci, kde se zájemci mohou podívat na to, jak cvičím, jak se stravuji, kolik jídla sním a jaké suplementy používám. Snažím se jít skutečně do naprostých detailů a dát tak odpověď na všechny otázky, které mi lidé pokládají.

Úplně nejnovější projektem je ale moje kniha, které vyjde již za několik týdnů! Její název zní „Journey“ (Cesta). Kdo bude chtít, může se podívat na detaily na mých webových stránkách. Nemůžu se dočkat, až tu knihu budu držet ve svých rukách a pak se budu moci oficiálně cítit jako autor!

Jako přední závodník a představitel handicapovaných kulturistů určitě také podnikáš nějaké oficiální kroky k tomu, aby se tento sport stal známějším. Můžeš nám k tomu na závěr rozhovoru něco říci?
Na začátku roku 2009 jsem se stal zakladatelem a prezidentem společnosti Wheelchair Bodybuilding, Inc. Jedná se o neziskovou organizaci, osvobozenou od placení daní. Jejím posláním je propagovat a podporovat kulturistiku vozíčkářů prostřednictvím aktivit, které jsou otevřené všem dětem, dospělým i starším lidem s nějakým druhem postižení, přičemž je těmto zájemcům poskytována jak fyzická, tak i psychologická podpora.

Kulturistika vozíčkářů je mojí vášní a mým životem. Cíle, které si na tomto poli kladu, vycházejí z mého srdce. Jako zakladatel a vlastník největší online komunity kulturistů-vozíčkářů na www.Wheelchair-Bodybuilding.com a jako celosvětový organizátor dění v tomto sportu, je mým posláním dostávat kulturistiku vozíčkářů do širšího povědomí, přičemž se snažím jít osobním příkladem.

Propaguji tento sport nejrůznějšími prostředky počínaje televizí, novinami, předními časopisy, motivačními vystoupeními až po bezpočet vystoupení na nejrůznějších soutěžích a akcích. Procestoval jsem napříč Spojenými Státy, abych kulturistiku vozíčkářů ještě více zviditelnil a na internetových stránkách www.NickFitness.com rovněž pomáhám ostatním handicapovaným zájemcům, kteří touží dosáhnout svých osobních sportovních cílů.


Tím náš rozhovor s Nickem Scottem končí. Z jeho příběhu si můžete odnést cokoliv – obdiv, respekt, motivaci či úctu k životu a sobě samému. A možná se vám jeho příběh vybaví právě ve chvíli, kdy se vám nebude chtít do poctivého tréninku nohou…

Nick Scott a jeho tréninkový tip

„Tipem pro dnešní den je trénink nohou. Vaše nohy tvoří polovinu těla a víte, co vám řeknu? Až váš zase uslyším, jak si stěžujete na trénink nohou, tak to nechci vůbec slyšet. Buďte vděčni za to, že je můžete trénovat, protože čím více svalů máte, tím více kalorií spotřebujete. A příště až si zase budete v posilovně stěžovat, že to bolí, tak si vzpomeňte na mě a na ostatní, co jsou nějak postiženi, protože tenhle přístup není správný. Buďte vděčni…, já nohy trénovat nemůžu.“

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk