Petra Měrtl: Žiju svůj sen... 3. část

Petra Měrtl: Žiju svůj sen... 3. část

(3. část) Žije ve Spojených státech, úspěšně se zúčastňuje profesionálních soutěží v kategorii Figure a ze svých plánů nikdy neslevuje. Petra Měrtl

Rozhovory | 12.10.2009 | Michal Rudzinskyj

Otázky pokládal: Karel Šedivý
Internetové stránky Petry Měrtl: www.petramertl.com
Kontakt: petramertl@yahoo.com
Profil Petry najdete i na www.facebook.com


Jen za letošní rok startovala doposud na několika zámořských profesionálních soutěžích a v řadě za sebou se konkrétně jednalo o Europa Super Show of Champions, Jacksonville Pro, Houston Pro Figure, Atlantic City Pro a New York Pro Figure.

Po zisku osmého místa právě na Atlantic City Pro jsem si řekl jediné – že bych se rád o téhle výjimečné závodnici, která se narodila v České Republice, dozvěděl víc. Petru jsem tedy kontaktoval a vzhledem k její vstřícné reakci už nic nebránilo tomu, abychom společně dali dohromady následující rozhovor

Na svých internetových stránkách mnohokrát vyzdvihujete, jak důležité je snít si svůj sen, jít za ním, nevzdávat se, bojovat a nakonec zvítězit. Jde tahle filozofie přímo z vás nebo jste byla někým nebo něčím ovlivněna a jak moc si myslíte, že vás v tomto směru formovalo vaše dětství?
Byla jsem ovlivněna lidmi kolem sebe, již odmalička jsem velmi tvrdohlavá a co si dám do hlavy, to musím mít. Moje rodina mi vždy zdůrazňovala, že v životě nic nedokážu, že ze mě nic nebude, vždycky vyzdvihovali moje dva bratry, kterým předpovídali budoucnost doktorů a právníků, haha. Jen pro zajímavost ničeho nedosáhli, skončili středoškolským vzděláním. Vždycky jsem se snažila být nejlepší ve všem, do čeho jsem se pustila a všem dokázat, že se ve mně mýlí.

Jak moc tedy věříte síle lidské mysli? Ovlivnila vás v tomto směru nějaká literatura a četla jste například něco od Louise L. Hay?
Věřím a můžu to i dokázat, že pozitivní myšlení je velice důležité v životě, na vlastní kůži jsem se přesvědčila, že pokud něco chci a neustále na to myslím, vždycky toho dosáhnu. Četla jsem knížku Truth (pozn. pravda) a po jejím přečtení jsem si uvědomila, že všechno to, co v ní autor píše, mi není neznámé, měla jsem pocit, jako bych ji napsala já. Občas mám černé myšlenky, jako například, že ztratím klienta a pár dní nato se to stane. Pokaždé si to ale uvědomím a začnu myslet pozitivně ve směru, že získám nového klienta a za pár dní se objeví nový klient. Jsem přesvědčená o tom, že my jsme ti, kteří ovlivňují, co se nám v životě přihodí a jaký život budeme žít. Lidé si stěžují, že život je těžký, ale ve skutečnosti by měli vinit sami sebe. My jsme ti, kteří ovlivňují, jaký život žijeme.

Chci se ještě vrátit k vašemu vaření pro klienty. To byl váš nápad? Jak konkrétně taková příprava vypadá? Nakupujete sama suroviny a pak vaříte vašim klientům, kteří tak mají zajištěné zdravé a hodnotné jídlo? Co nejraději připravujete?
Myšlenka vaření vznikla náhodně. Moji klienti si neustále stěžují, že nemají čas jíst zdravě, že nemají čas vařit. Začalo to tím, že odmítali ráno vařit vločky a vaječné bílky. Dala jsem tedy dohromady recept, kde jsem vytvořila naprosto vyváženou snídani co se týče bílkovin, sacharidů a tuku. Začala jsem péct muffiny z ovesných vloček, bílků, rozinek, ořechů, proteinového prášku atd. a začala jsem je prodávat. Lidé si je oblíbili a tak jsem začala vymýšlet recepty (sušenky z proteinového prášku, arašídového másla, vloček atd.) a nakonec jsem začala vařit netučná jídla (grilovaná prsa, hovězí na zelenině, různé druhy rizota, špaget, vše bez tuku). Vymýšlím si vlastní recepty, vaření mě baví, takže je to pro mě vlastně koníček.

Jak dlouho chcete vlastně ve Spojených státech zůstat? Myslíte si, že nikdy nebudete cítit potřebu vracet se zpátky a znovu se chtít sejít třeba s přáteli, spolužáky či navštívit známá místa? Jak často se vracíte do Čech nyní?
Do Čech se vrátit neplánuji, vždycky jsem měla pocit, že tam nepatřím, už odmala jsem toužila žít u moře v teple. Můj domov je tady na Floridě, to ale neznamená, že jsem na Čechy zanevřela. Plánuji návštěvu během příštího roku, ráda se setkám s kamarády.

Zmínili jsme vaše internetové stránky www.petramertl.com. Plánujete v dohledné době jejich aktualizaci? Co na nich do budoucna chystáte nového?
Plánuji nové internetové stránky, pravděpodobně po téhle sezóně se do toho pustím, plánuji trénink klientů po internetu atd.

Nedá mi to nezeptat se na vaše plány v osobním životě. Figuruje ve vašem životě člověk, se kterým byste si dokázala představit založit rodinu a strávit zbytek života?
Po rozvodu jsem měla hodně těžké období, kdy jsem chtěla být sama. V tu dobu vstoupil do mého života člověk, který mi hodně pomohl. Byli jsme přátelé po dobu 3 let a během té doby jsme si vytvořili vztah, který nám může každý závidět. Mám pocit, že po tom všem, co jsem si prožila se svým ex manželem, se na mě obrátilo štěstí a našla jsem někoho, kdo si mě váží a podporuje mě, kdo mě obdivuje a je na mě pyšný. Je to profesionální kulturista, takže náš životní styl je stejný, navzájem se podporujeme…

Co se dětí týče, neplánuju děti, chci si užít svůj vlastní život, protože doposud jsem jen tvrdě pracovala na budování svojí budoucnosti. Plánuju cestovat, a když řeknu, že až s Darremem jsem začala chodit do kina a na koncerty a občas do klubu, tak je to tak, po dobu mého života v US a po dobu mého manželství jsem nechodila nikam, jen do práce a na tréninky. Darrem mě naučil využít každé malé příležitosti k tomu, abych si odpočinula a relaxovala. Jsem totální workoholik a díky němu mám pocit, že život je i o něčem jiném, než o práci.

Mezi vašimi sportovními začátky a současností uběhla řada let, ale vy jste si svůj sen DOOPRAVDY splnila. Pokud to vezmete z dnešní retrospektivy, byla to dlouhá a složitá cesta?
Byla to hodně dlouhá a složitá cesta, jednou o tom všem napíšu knížku, neměnila bych ale nic, ani to hodně špatné, co se mi přihodilo, protože věřím, že všechno se děje z nějakého důvodu a já jsem se vždy poučila pro příště. Říká se, že to, co tě nezabije, tě posílí, a je to pravda. Dnes už mě skoro nic nepřekvapí a jsem vždy připravená se poprat s čímkoli, co se mi přihodí.

Co tedy bude dál a jaké sportovní plány máte v nejbližší budoucnosti?
Čeká mě ještě poslední letošní soutěž tady na Floridě, kde vám už můžu sdělit jméno vítěze a tím bude Kristal Ridcherson, druhá se umístí Erin Stern. Vzhledem k sponzorovi a dalším okolnostem není těžké odhadnout top 3, já ale plánuji dostat se do první 5. Koncem roku mám v plánu poslat žádost o pozvání na Arnold Classic. Vzhledem k mému dobrému letošnímu umístění by to mohlo vyjít a samozřejmě věřím v kvalifikaci na Olympii 2010. To je můj cíl pro příští rok.

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat?
Poděkovat bych chtěla vám za připomenutí Petry M. českým fitness fanouškům, Stanislavu Pešátovi za všechno, co pro mě udělal, firmě Mad Max za loňský sponzoring a Darremu Charlesovi, díky kterému jsem šťastná jako nikdy předtím.

 

Soutěžní úspěchy Petr Měrtl

2009 IFBB New York Pro Figure - 14. místo
2009 IFBB Atlantic City Bodybuilding, Fitness & Figure Championships – 8. místo
2009 IFBB Atlantic City Bodybuilding, Fitness & Figure Championships – 11. místo
2009 IFBB Houston Pro Figure – 9. místo
2009 IFBB Jacksonville Pro – 10. místo
2009 IFBB Europa Show of Champions – 16. místo
2008 IFBB 15th Annual Sports/Fitness Weekend & Europa IFBB Super Show – 17. místo
2008 IFBB Houston Pro Bodybuilding, Fitness & Figure Contest – 15. místo
2008 IFBB California State Pro Figure Championships – 14. místo
2007 IFBB Sacramento Pro Figure Grand Prix – 13. místo
2007 IFBB Europa Super Show – 10. místo
2007 IFBB New York Pro Figure Contest – 11. místo
2007 IFBB Jan Tana Women's Bodybuilding and Figure Contest – 16. místo
2007 IFBB Colorado Pro/Am Classic Bodybuilding and Figure Contest – 13. místo
2007 IFBB Pittsburgh Pro Figure Championships – bez umístění
2006 IFBB Europa Super Show – 14. místo
2006 IFBB Motor City Pro Figure – 13. místo
2006 IFBB California Pro Figure – bez umístění
2006 IFBB Pittsburgh Pro Figure – 16. místo

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk