Lucie Juřičková - Můj cíl je profi dráha v bikiny fitness

Lucie Juřičková - Můj cíl je profi dráha v bikiny fitness

Uběhlo několik týdnů od Mistrovství Moravy a Slezska a MČR, kde jsme mohli poprvé na mistrovských soutěžích spatřit Lucii Juřičkovou

Rozhovory | 27.05.2014 | Michal Rudzinskyj

V loňském roce okusila svou premiéru na podzimní pohárové soutěži HI-Tec Nutrition Grand Prix, kde z 10 závodnic skončila na perfektním 2. místě. Zde odstartovala sportovní dráhu v bikiny fitness s jasným cílem, vylepšovat své slabiny, pohybovat na mezinárodní scéně a stát se profesionální závodnicí. Na Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen se stala mistryní Moravy a na MČR získala bronzovou medaili. Pro tuto cílevědomou a sympatickou slečnu však tato sezóna ještě nekončí, neboť má v plánu amatérskou Olympii v Praze, GP Pepa Opava a také EVL´s Prague Pro. Více se ale dočtete v následujícím rozhovoru, který jsme si pro vás připravili.


Lucko, v loňském roce jsme tě mohli poprvé spatřit na pódiích v kategorii bikiny fitness na podzimní pohárové soutěži Hi-Tec  Nutrition Grand Prix, kde si obsadila krásné druhé. Kdo tě k tomu přivedl a kdy si zahájila přípravu?
S PŘÍPRAVOU JSEM ZAČALA V LEDNU 2013. V ČERVENCI 2013 JSEM SE ROZHODLA JÍT NA SOUTĚŽ, DALA JSEM TOMU KONKTRÉTNÍ TERMÍM. ROZHODLA JSEM SE PROTO, PROTOŽE JSEM PROSTĚ VE CVIČENÍ CHTĚLA MÍT KONKTRÉTNÍ METU, CÍL, KE KTERÉMU BUDU SMĚŘOVAT, A CHTĚLA JSEM PŘEKONÁVAT SAMU SEBE. O ČEMŽ TENTO SPORT JE, ŽE KAŽDÝ DEN ČLOVĚK VYHRÁVÁ NEBO PROHRÁVÁ V BOJI SE SEBOU. NA SOUTĚŽI UŽ SE TY DNY JEN SEČTOU

Pomáhal ti někdo s přípravou? Bylo to pro tebe náročné držet dietu nebo si s tím neměla žádné problémy?
S PŘÍPRAVOU MI POMÁHÁ MOJE TRENÉRKA, A ZÁROVEŇ KAMARÁDKA A ŽIVOTNÍ MENTORKA, PETRA DROBNÁ, KTERÁ PŮSOBÍ V OBLASTI FITNESS, VÝŽIVY A TRÉNINKU PŘES 10 LET. IDEÁLNÍ U NÍ JE TO, ŽE JE TO ČLOVĚK SE VZDĚLÁNÍM NEJEN V OBLASTI TRÉNÉRSTVÍ, ALE TAKÉ VE VÝŽIVĚ.

Prozradila si nám, že si přípravu na letošní rok zacílila na jarní mistrovské soutěže s tím, že tě uvidíme i na amatérské Olympii v Praze. To je veliká výzva. K tomu se ještě ale dostaneme. Pojďme se ale vrátit na začátek jarní sezóny, kterou si odstartovala vítězstvím na Mistrovství Moravy a Slezska. Věřila sis na první místo? Jaké byly pocity?
POCITY VÍTĚZSTVÍ BYLY SKVĚLÉ, BYLA JSEM DOJATÁ. A BYL TO OBROVSKÝ POCIT UZNÁNÍ. VŽDYCKY JEDU NA SOUTĚŽ VYHRÁT, ASI TO BUDE ZNÍT ZVLÁŠTNĚ, ALE NEZNÁM VRCHOLOVÉHO SPORTOVCE, KTERÝ BY SE PŘIPRAVOVAL NAPŘÍKLAD NA VÝSTUP NA NEJVYŠŠÍ HORU SVĚTA S TÍM, ŽE TAM NEVYLEZE. TAKŽE MÉ AMBICE JSOU A VŽDYCKY BYLY A BUDOU VYSOKÉ.


O týden později tě čekalo větší sousto a to MČR, kde si měla v kategorii vítězku z MČ Adenike Endtovou, pak Valerii Peršinu a další. Osobně jsem se na tento souboj těšil. S jakým cílem ses na tuto soutěž připravovala? Byla jsi spokojená s umístěním?
SAMOZŘEJMĚ NEBYLA, UŽ PODLE ODPOVĚDI ČÍSLO 3. ALE TO JSEM JÁ, DALO MI TO MOTIVACI PRO DALŠÍ SOUTĚŽE. ADENIKE I VALERIE BYLY SKVĚLE PŘIPRAVENÉ, A MĚLY DOLADĚNÉ PARTIE, KDE JÁ MÁM JEŠTĚ REZERVY. JSOU PRO MĚ TEDY BROVSKÝM VZOREM A INSPIRACÍ V ČEM SE ZLEPŠIT A NA CO SE JEŠTĚ ZAMĚŘIT. PROTO PRO MĚ 3. MÍSTO ZNAMENÁ HEC A JE TO PRO MĚ VELKOU MOTIVACÍ NA SOBĚ PRACOVAT A ROZVÍJET SE. ZKRÁTKA POZORUJI SVÉ SOUPĚŘKY S NEKONEČNOU POKOROU, ALE TAKÉ S VÍROU, ŽE MOHU A BUDU JEDNOU LEPŠÍ NEŽ ONY.

Udělaly jste s trenérkou nějaké změny v přípravě na letošní rok?
ZMĚNY JSME DĚLALY POŘÁD. UŽ JEN PROTO, ŽE PRVNÍ PŮL ROK ČI ROK JSME PROSTĚ TESTOVALI, CO NA MÉ TĚLO VŮBEC FUNGUJE. A NA ZAČÁTKU MI PROSTĚ NEŠLA NAHORU SVALOVKA. POŘÁD JSEM SE TÍM TRÁPILA JÁ I TRENÉRKA, PŘESTO, ŽE JSEM JEDLA SPRÁVNĚ, I CVIČILA. NAKONEC JSEM TO PŘESTALA ŘEŠIT. A VŠECHNO TO BYLO O HLAVĚ. JE TO O TOM NEBÝT VE STRESU BÝT V POHODĚ, PAK SE ČLOVĚK MŮŽE ROZVÍJET SVALOVĚ MNOHEM LÉPE. PROTO JSEM PŘESVĚDČENÁ, ŽE STRAVA, TRÉNINK, REGENERACE JE DŮLEŽITÁ, ALE MNOHEM MNOHEM DŮLEŽITĚJŠÍ JE ROZPOLOŽENÍ V HLAVĚ, PROSTĚ KAŽDÝ ZÁVOD SE VYHRÁVÁ V HLAVĚ. PROTO JSEM TEĎ ŠTASTNÁ, MÁM SNAD JEDNO Z NEJLEPŠÍCH NEJPOZITIVNĚJŠÍCH OBDOBÍ V ŽIVOTĚ A TO SE PROMÍTÁ I DO MÉ FORMY, TAKŽE NA OLMYPII SE MÁME NA CO TĚŠIT.

Co na svém těle považuješ za největší slabinu?
NEJVÍCE PRACUJI NA ZADNÍ STRANĚ STEHEN A HÝŽDÍCH, CÍTÍM, ŽE OD ZAČÁTKU CVIČENÍ JSEM UDĚLALA NA TÉTO PARTII VELKÝ POKROK, ALE JEŠTĚ JE HODNĚ PRÁCE PŘEDE MNOU. ZKRÁTKA JSEM SVÉ ZADNICI VYHLÁSILA VÁLKU A SOUBOJ MĚ BAVÍ. JE TO EXTRÉMNĚ LÍNÁ SVALOVÁ SKUPINA, TAKŽE SE JI SNAŽÍM ŠOKOVAT ZÁTĚŽEMI, STŘÍDÁNÍM RYCHLÝCH A POMALÝCH INTENZIT.

Začátkem června tě čeká amatérská Olympie a tam to bude neskutečně našlapané. Určitě si tento fakt uvědomuješ, a tak mě zajímá, s jakými ambicemi se připravuješ?
JAK UŽ JSEM PSALA AMBICE MÁM VELKÉ, ALE NEDOKÁŽU ZHODNOTIT, JAKÁ BUDE SITUACE, VLASTNĚ JSEM TY HOLKY Z CELÉHO SVĚTA NIKDY NEVIDĚLA, ALE MŮJ SEN JE BÝT V PROFI KATEGORII, BYLA BY TO PECKA JI TAM ZÍSKAT, A VLASTNĚ BUDE TO PECKA. DÁVÁM DO TOHO VŠECHNO, KAŽDÝ DEN VKLÁDÁM NA SVŮJ ÚČET, CVIČENÍM, TECHNIKOU, REGENRACÍ, STRAVOU, VĚŘÍM, ŽE NA OLYMPII SI TO UŽIJI, BUDE TO SKVĚLÝ NEOBYČEJNÝ ZÁŽITEK, A VYBERU VCELÉ SVÉ KONTO. A AŤ UŽ TO DOPADNE JAKKOLIV BUDE TO OBROVSKÁ ZKUŠENOST.

Jaké další soutěže tě letos ještě čekají?
MŮJ SEN, KTERÝ SI LETOS SPLNÍM JE ÚČAST NA EVSL, A NA PEPA OPAVA. DALŠÍ ROK SE CHCI POHYBOVAT NA MEZINÁRODNÍ ÚROVNI.

Můžeš nám prozradit, jak vypadá tvůj trénink nohou v dietě?
SNAŽÍM SE TRÉNINKY A JEDNOTLIVÉ CVIKY HODNĚ MĚNIT, ALE V ZÁSADĚ JE TO 5 MIN ROZEHŘÁTÍ, 5 MIN STREČINK, A PAK 50 MIN. SILOVÝ TRÉNINK PRVNÍ JEDU KOMPLEXNÍ CVIKY, JAKO DŘEPY, VÝPADY, MRTVÉ TAHY, VÝSTUPY NA LAVIČKU. VŽDY S NIŽŠÍ VÁHOU 30 OPAKOVÁNÍ 3 – 4 SÉRIE. POTÉ JEDU IZOLOVANÉ CVIKY, PŘEDKOPÁVÁNÍ, ZAKOPÁVÁNÍ, VÝPONY ZASE CCA 30 A VÍCE OPAKOVÁNÍ PO 3 – 4 PRACOVNÍCH SÉRIÍCH. NA ZÁVĚR 30 MIN HIIT PROGRAM ČI TABATA.

Čeho bys chtěla v této kategorii dosáhnout? Co je tvůj dlouhodobý cíl?
JENDOZNAČNE JE TO PROFI DRÁHA. A MŮJ DALŠÍ CÍL JE PROJEKT BIKINIFITNESS.CZ, NA KTERÉM JIŽ NYNÍ PRACUJI, DÍKY KTERÉMU CHCI TO CO UMÍM A VÍM, PŘEDAT DALŠÍM HOLKÁCH, ŽENÁM KOLEM SEBE, KTERÉ MAJÍ CHUŤ NA SOBĚ PRACOVAT A ROZVÍJET SE. DODAT JIM ENERGII, ODHAVU, NÁPADY, ISPIRACI, OTEVŘÍT OBZORY, A NOVÉ MOŽNOSTI...

Jestli bys chtěla v závěru rozhovoru někomu poděkovat, máš příležitost.
URČITĚ CHCI PODĚKOVAT VŠEM LIDEM, KTEŘÍ MĚ NA MÉ CESTĚ PODPOROVALI, VĚŘILI VE MNĚ, A FANDILI MI, ČI FANDÍ. JE TO MŮJ TÁTA, KTERÝ MĚ VYCHOVAL, A DÍKY NĚMU JSEM TAKOVÁ JAKÁ JSEM, MOJÍ TRENÉRCE, DÝMOVI ZA NĚKOLIKALETOU PODPORU, GEORGOVI ZA NOVÝ VÍTR DO PLACHET A NOVÝ IMPULS DO ŽIVOTA, A MÝM FITNESS KÁMOŠKÁM A PŘÁTELŮM KIKINĚ, VERČI, ELIŠCE, DAVIDOVI ZA SKVĚLE DODÁVANÉ MASO, KRKINOVI ZA RADY DO TRÉNINKU, ALE I NEFITNESS KÁMOŠKÁM KÁTI MASNEROVÉ ZA SKVĚLÉ PLAVKY A ZA SPOLUPRÁCI, PETI JOZOVE. MÉMU UČITELI V TRENÉRSKÉ ŠKOLE MICHALOVI MERGANIČOVI, KTERÝ MĚ MNOHOKRÁT INSPIROVAL. MÉMU BRATROVI, MÝM VŠEM KOLEGŮM A PARTNERŮM. NO A TO BY BYL OPRAVDU DLOUHÝ SEZNAM, TAKŽE DOUFÁM, ŽE JSEM NA NIKOHO NEZAPOMNĚLA...

Lucko, děkuji ti za poskytnutí rozhovoru a přeji ti hodně štěstí ve tvé sportovní dráze.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk