Dominika Krejcarová - rozhovor s mladou závodnicí

Dominika Krejcarová - rozhovor s mladou závodnicí

Představení talentované závodnice v bodyfitness

Rozhovory | 10.12.2013 | Matěj Ryšavý

Dominiko, protože tě spousta lidí nemusí znát, představ se v kostce. Odkud pocházíš, co studuješ, kolik je ti let atd.
Je mi 20 a pocházím z Jihlavy, kde jsem se narodila a do letošního září s rodinou žila. Momentálně bydlím v Ostravě, kde studuji prvním rokem vysokou školu Báňskou, konkrétně obor biomedicínský technik.

Prozraď, jak si se dostala ke cvičení, potažmo závodění? Kdy přišel ten nápad a impuls závodit?
Ke sportu mě rodiče vedli od malička, už ve školce jsem začínala se sportovní gymnastikou, ze které jsem pak přešla na gymnastiku akrobatickou. Po 10 letech jsem se chvíli věnovala atletice, běhu přes překážky a skoku o tyči. S atletikou jsem ale bohužel ze zdravotních důvodů musela skončit. Stále jsem ale vyhledávala pohyb, tak jsem začala chodit do fitness centra na různé aerobní aktivity a jelikož mám za sebou Strojní průmyslovku plnou chlapců, začala jsem s nimi navštěvovat i školní posilovnu a postupem času jsem zjistila, že činky mě baví víc, než "hopsání" na bosu míči. Pak už byl k soutěžím kousek.

Říkáš krůček k závodům, které byly tvé první závody a v jaké kategorii jsi soutěžila?
První soutěží bylo Mistrovství Moravy a Slezska v kategorii bodyfitness žen letos na jaře.

A jak jsi dopadla?
Byla jsem druhá a díky tomu se mi povedlo dostat na Mistrovstvý republiky žen, které bylo tedy druhou soutěží.

Co v tu chvíli pro tebe znamenalo toto umístění? Podle mě je ve dvaceti letech velký úspěch a skvělý start, skončit na prvních závodech, navíc mezi ženami, na stříbrné pozici.
Především velké nakopnutí. Připravovala jsem se hlavně na juniorské soutěže a ženy měly být jen na zkoušku, popravdě když jsem na soutěž přijela, ani jsem pořádně nevěděla, co se hodnotí. Až první úspěch ve mě nastartoval velký zájem o tento sport.

Jak probíhala příprava? Prozraď čtenářům něco z diety a kolikrát týdně jsi trénovala?
Dieta mi začala současně s přípravou na maturitu, velkou výhodu jsem viděla v tom, že jsem právě díky tomu byla celý poslední měsíc doma a mohla jsem si tréninky plánovat, jak jsem chtěla a jídlo nemusela nabalovat do krabiček. Na druhou stranu jsem nad učením občas usínala, když jsem dorazila zničená z posilovny, kterou jsem navštěvovala prakticky každý den, 3-4krát týdně jsem klasicky chodila na stroje a zvedat činky. 6krát týdně jsem měla aerobky, kromě kola jsem chodila hodně na kickbox a bosu, občas na alpining.

Je pro tebe náročné skloubit přípravu na závody a přísnou dietu se studiem?
Zatím jsem se školou nikdy problém neměla a stačilo mi vnímat ve škole, takže, jak vyjdu ze školy, můžu se plně soustředit na přípravu. S dietou, jak jsem psala, tak velký problém nebyl, protože jsem do školy nechodila, ale myslím, že bych to zvládla i tak, kromě větší únavy a občas náladovosti mi dieta nevadila.

Jak už jsi nastínila, tvým hlavním cílem byly soutěže juniorů. Kterých jsi se zúčastnila a jak jsi na nich dopadla?
Mistrovství Moravy a následně Mistrovství republiky, obě soutěže se mi podařilo vyhrát. Na závěr jsem byla ještě na Mistrovství republiky ve fitness, kde byly spojeny juniorky se ženami a byla jsem druhá.

Takže můžeš být velmi spokojená se svou první soutěžní sezónou. Máš nějakého trenéra? Pokud ano, vyhovuje ti?
Spokojená jsem byla moc. V současné době mi s přípravou pomáhá Lukáš Topinka. Ale vzhledem k tomu, že do Jihlavy, kde Lukáš bydlí, jezdím pouze dvakrát měsíčně, je komunikace obtížnější. Ale tréninky, které mi připravuje mi vyhovují.

Máš někoho, kdo tě podporuje? Jak finančně, tak třeba i nějakým jiným způsobem?
Nejvíce mě podporuje rodina a přátele. Finančně mi pomáhá club Xanadu, kde mám také o víkendech brigády. Spolupracovníci mě v dietě také moc podrželi. Jinak žádného většího sponzora ze světa kulturistiky a fitness nemám.

Dominko co plánuješ, jak do blízké, tak i vzdálené budoucnosti, co se týká toho soutěžního i osobního života?
V nejbližší době bych chtěla postoupit do druhého ročníku a následně dokončit bakalářské studium. Na jaře bych ráda vyrazila na soutěžní pódia, podle formy a poradě s Lukášem se rozhodnu, na které soutěže konkrétně. Ráda bych obhájila juniorský titul mistryně republiky a popřípadě vyrazila někam ven, konkrétně mě láká Španělské mistrovství Evropy. Co se týká vzdálenějších plánu, tak mě určitě láká zahraničí, kde je bodyfitness přeci jen rozšířenější než v Česku.

Je někdo, komu chceš na závěr našeho rozhovoru poděkovat nebo někomu něco vzkázat?
Největší děkuji patří mamce, taťkovi a pak přátelům, kteří mě podporují a stojí při mě. Celému klubu Xanadu a mým úžasným spolubydlícím z Ostravy. A také Tobě za rozhovor. Vzkázat bych chtěla všem výše zmíněným a k tomu fanouškům, že se budu snažit, aby jejich podpora byla odměněna nějakým jarním úspěchem.

Dominiko děkuji za rozhovor a přeji ti, ať se tvé sny stanou skutečností.
Ooo děkuji.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk